OC Sapphire HD7850 - mały potencjał pamięci

Witam.

Po zainstalowaniu nowego Assassin’s Creed’a zacząłem podkręcać moją grafikę ponieważ ilość FPS mnie nie zadowalała. O ile rdzeń wydaje mi się, osiąga dość dobre wyniki (1250) gdzie standardowe taktowanie wynosi 860 to pamięć kręci się mocno słabo bo jedyne o 120 - z 1200 na 1320. Dziwi mnie to, że karta przy większym taktowaniu nie generuje artefaktów a jedynie zawiesza grę bądź cały system. Padnie pewnie pytanie o zasilacz,  jest to Thermaltake Smart 80+ Bronze 550W. Ktoś ma identyczną kartę? Jakie wyniki udało się wam osiągnąć? W różnych serwisach piszą, że karta powinna osiągnąć chociaż 1420 na pamięciach.

Dodam jeszcze, że karta już raz była na gwarancji ponieważ wyrzucała artefakty w grach takich jak Max Payne 3 i Crysis. Po powrocie z gwarancji w Max Payne nic się nie zmieniło (Ci którzy grali na pewno kojarzą moment w którym dostarczamy okup na stadion, trochę dalej wjeżdżamy windą na trybuny, padają światła z reflektorów… w całej grzej tylko w tym miejscu miałem artefakty). W Crysis’ie po dłuższej chwili grania artefakty były wszędzie tam gdzie była zieleń, nie było ich dużo ale były. Po powrocie z gwarancji Crysisa nie sprawdzałem.

Czym kręcisz - TRIXX/Afterburner ? Podnosiłeś napięcie ? - z tego co widzę to 1400 osiągają przy granicy 1.250

Mam 7970 od Sapphire i powiem tak,bez podbijania napięcia nic nie dasz rady.Polecam programy takie jak podał kolega wyżej.Pomimo że moja karta już autorsko jest mocno podbita to daje się podbić do niesamowitych zegarów,na rdzeniu udało mi się z 1000 Mhz na 1300 Mhz .Wiadomo że każda karta róźnie się kręci,poczytaj sobie na ile możesz bezpiecznie ustawić napięcię i powalcz:) .

 

Pozdrawiam

Kurde nie wiem w jaki sposób ale wyłączyła mi się subskrypcja przez co myślałem, że ani w tym ani w innym moim temacie nikt nie odpowiedział… Dostałem przez to ostrzeżenie od moderatora przy okazji   :D Dziś się dowiedziałem, że ktoś odpisał jak przypadkowo wygooglowałem swój topic.

Wracając do do tematu, próbowałem tymi programami TRIXX/Afterburner, podnosiłem napięcia - niestety to nic nie daje.