[OC] Upgrade CPU/MOBO/GPU/RAM/PSU - 4000,-

Na zmianę mam 4000,- budżet przekroczyłem o 150,- i tak musi chyba zostać. Kwestia teraz czy wszystko w miarę będzie śmigać. Jednostka do gier, trochę do obróbki wideo, oczywiście OC uwzględniam:

Intel Core i7-7700K
Gigabyte GA-Z270-Gaming K3
MSI Radeon RX 480 GAMING X 8GB
Corsair Vengeance LPX 8GB (2x4GB) 3000MHz DDR4 C15 (w wakacje dołożę kolejne 2x4GB)
Fractal Design PSU Edison M 750W Black 80 Gold Plus

Zapomniałeś o chłodzeniu na CPU. W zestawie z i7 K nie ma żadnego. Jakość/cena, poleca się fortisa 3.

Posiadam juz Dark Rock 3 PRO.

[quote=“RYCHU9191, post:3, topic:523344, full:true”]
Posiadam juz Dark Rock 3 PRO.
[/quote]No to okay. Ewentualnie można poczekać na nowe procesory AMD do okolic maja lub wziąć tańszy zasilacz albo Palita Jetstream 1060. Tyle w kwestii opcji jakie masz.

Panie… Ten zasilacz to dla dwóch takich zestawów chyba i to jeszcze ze sporym zapasem…

Weź sobie taki


i to tylko dlatego, że 550W jest 10 złotych tańszy

10 lat gwarancji zamiast 5 na Fractala, świetne jakościowo podzespoły, ogromny zapas mocy no i zawsze parę dyszek w kieszeni.

Gdzie kupujesz te podzespoły?

Zależy mi na półpasywnym zasilaczu.

No to ten Corsair jest półpasywny z tego co kojarzę. Sprawdź sobie w opisie.

Nie jest półpasywny.

Strona producenta mówi o Zero RPM mode czyli wynika z tego, że jest.

[quote=“Ationx, post:5, topic:523344”]
Panie… Ten zasilacz to dla dwóch takich zestawów chyba i to jeszcze ze sporym zapasem…
[/quote]Największą sprawność zasilacze zwykle osiągają przy 50% obciążenia. Jeżeli jeszcze weźmie się pod uwagę OC, to wcale tak wypasiona 750 się nie wydaje overkillem. Aczkolwiek oczywiście w razie potrzeby, można na tym elemencie zaoszczędzić. RM od Korsarza ma 10 lat gwarancji i jest ogólnie świetną konstrukcją.

a jak sprawa się ma w cewkami macie Panowie te zasilacze?

[quote=“RYCHU9191, post:11, topic:523344”]
a jak sprawa się ma w cewkami macie Panowie te zasilacze?
[/quote]'Wpierw trzeba odpowiedzieć na pytanie: tylko po co się nad nim zastanawiać, gdy masz taniej i z znacznie dłuższą gwarancją (certyfikat gold też jest) Corsair RM750X, a w podobnej cenie RM750i.

PS