Oc x3 435


(Gorion771) #1

Procesor ma odblokowany czwarty rdzeń i cache, więc właściwie jest to Phenom X4 B35. Dzisiaj wziąłem się za jego OC, a jako że nie jestem w tej materii doświadczony, chciałbym się dowiedzieć, czy wszystko wygląda w porządku. Testowałem go parę razy w OCCT (po 1h), przechodził testy bez błędów. Jest na boxowym chłodzeniu, napięcie leciutko mu zwiększyłem do bodaj 1.34 (stockowe to 1.32, a CPU-z widocznie lubi wyświetlać niewłaściwą wartość), maksymalna temperatura w stresie to 58-60C.

Screeny z CPU-z przedstawiają się następująco: [1] oraz update RAMu [2]

Jeśli jakieś wartości są nieodpowiednie, niebezpieczne czy coś, prosiłbym o pomoc w skorygowaniu ich. Jeśli wszystko git, to się cieszę.


(Jaromir Zurawski) #2

Jaki masz zasilacz?

Temperatury sątrochę za wysokie. Nie powinny przekraczać 62-65’C w stressie. Masz jakieś pieniądze na nowy cooler?


(Gorion771) #3

OCZ500

Skoro nie powinny przekraczać 62-65, a u mnie jest 60, to raczej da radę, czyż nie? Na razie priorytetem jest nowa karta, chłodzenie ewentualnie później.


(T Luk) #4

Te 60 stopni to jest teraz a poczekaj do lata :wink: Zainwestowałbym tutaj albo w poprawę wentylacji obudowy (swoją drogą to jaką masz obudowę) albo w lepszy cooler CPU (chociażby SilentiumPC Spartan LT - podałbym link do testu ale moderatorzy tego forum ostatnio uznali, że linkowanie do wartościowych testów jest spamowaniem).


(sla17) #5

Wysoko, jak dzisiaj kręciłeś to może tak być, bo chłodniejszy dzień dzisiaj. Poczekaj na upały :wink: