Oc x3 435

Procesor ma odblokowany czwarty rdzeń i cache, więc właściwie jest to Phenom X4 B35. Dzisiaj wziąłem się za jego OC, a jako że nie jestem w tej materii doświadczony, chciałbym się dowiedzieć, czy wszystko wygląda w porządku. Testowałem go parę razy w OCCT (po 1h), przechodził testy bez błędów. Jest na boxowym chłodzeniu, napięcie leciutko mu zwiększyłem do bodaj 1.34 (stockowe to 1.32, a CPU-z widocznie lubi wyświetlać niewłaściwą wartość), maksymalna temperatura w stresie to 58-60C.

Screeny z CPU-z przedstawiają się następująco: [1] oraz update RAMu [2]

Jeśli jakieś wartości są nieodpowiednie, niebezpieczne czy coś, prosiłbym o pomoc w skorygowaniu ich. Jeśli wszystko git, to się cieszę.

Jaki masz zasilacz?

Temperatury sątrochę za wysokie. Nie powinny przekraczać 62-65’C w stressie. Masz jakieś pieniądze na nowy cooler?

OCZ500

Skoro nie powinny przekraczać 62-65, a u mnie jest 60, to raczej da radę, czyż nie? Na razie priorytetem jest nowa karta, chłodzenie ewentualnie później.

Te 60 stopni to jest teraz a poczekaj do lata :wink: Zainwestowałbym tutaj albo w poprawę wentylacji obudowy (swoją drogą to jaką masz obudowę) albo w lepszy cooler CPU (chociażby SilentiumPC Spartan LT - podałbym link do testu ale moderatorzy tego forum ostatnio uznali, że linkowanie do wartościowych testów jest spamowaniem).

Wysoko, jak dzisiaj kręciłeś to może tak być, bo chłodniejszy dzień dzisiaj. Poczekaj na upały :wink: