OCCT - objawy podczas testu

Witam! Z czystej ciekawości zapytam jakie są objawy uszkodzenia sprzętu podczas testu OCCT, w jaki sposób pojawi się owe uszkodzenie w trakcie trwania, kilka przykładów bym chciał.
Na moim PC zawsze, gdy robie test to licznik czasu trwania testu przeskakuje o 2 lub 3 sekundy, wykresy się nie zatrzymują, oznacza to problem?

W czasie testu occt procesor jest w pełni obciążony. Licznik czasu w programie ma standardowy priorytet, więc nie do końca precyzyjny pomiar czasu nie powinien dziwić. Inna sytuacja jest w wypadku czasomierza systemowego, który ma najwyższy priorytet IRQ w komputerze.
W tego typu testach nie ma większej filozofii. Można przyjąć, że jeśli komputer przechodzi stress test jest stabilny. Niemniej w niektórych przypadkach, np po OC procesora taki test to nie wszystko. Niestabilność może pojawić się przy mniejszym obciążeniu lub nawet w spoczynku. Jednak tego typu problemy wyszłyby podczas typowego użytku. Miej na uwadze, że programy typu orthos, prime95 czy occt właśnie nie są konsumenckim oprogramowaniem użytkowym, więc producent box układu chłodzenia nie gwarantuje zachowania właściwych temperatur podczas takiego testu! Programy tego typu używają wyjątkowo obciążających instrukcji, np. liczenia liczby pi z bardzo wysoką dokładnością. Obserwując wykresy można dojść do niewłaściwych wniosków, gdy przekroczone zostaną limity TDP przewidziane dla danego modelu CPU i taktowanie procesora zacznie spadać (thermal throttling). To notoryczny przypadek w laptopach.

Jeśli komputer przechodzi test 2 godzinny i nic się nie dzieje to jest stabilny? Temepratury nie dochodzą do 60 stopni na procesorze - i7 2700K.

Jest okej. Temperatury niskie jak na i7.

Sprawdź nawet trialem AIDA64 opcją pełnego obciążenia.

U mnie OCCT zawieszał ekran i wydawało mi się, że coś jest “zepsute” a testując AIDA64 i FurMark nic takiego nie było.

Możliwe, że to najnowsza wersja OCCT posiada błąd. U mnie tak było i niepotrzebne wymieniałem zasilacz…

Czasem podczas testu mam wrażenie jakby z sekundy na sekundę czasem sekundnik przeskoczył trochę szybciej, włączyłem stoper na telefonie i sekundy z komputer oraz telefonem się zgadzają.

Test przeszedł poprawnie, tylko nie zrobiłem testu karty grafiki oraz dysku, gdyż, gdy robię stress dysku komputer potrafi się zwiesić, bo nie jest to demon szybkości - chodzi o dysk.
Tak, czy siak podczas testu CPU, FPU, cache’u oraz pamięci systemowej komputer nie złapał żadnego laga.