Ocena decyzji - Dod. RAM + przejscie na Win7[64bit]

Planuje przejscie w przeciagu 2 miesiecy na Windows 7 Home Premium i dokupienie RAMU (conajmniej 4GB, moze 8GB). Prosze o ocene, czy jest w ogole sens dokupowac RAM, bo na Win7 i tak przechodze.

Moj rig:

Processor: Intel® Core2 Duo CPU E7300 @ 2.66GHz

Memory: 4096 MB RAM DDR2

Hard Drive: 640 GB Total (2x Samsung SpinPoint F1 320 GB)

Video Card: ATI Radeon HD 4870 512 MB DDR5

Operating System: Windows XP Home SP3

Motherboard: GigaByte GA-EP45-DS3L

I teraz moje pytanie: dorzucac tego RAMu do tego Win7 64, czy nie?

Kolejna sprawa: czy przy zmianie systemu na ten o architekturze 64bit moj procesor przyspieszy?

I ostatnie pytanie: czy oplaca sie jeszcze walczyc z socketem 775 (chociazby z przejsciem na Core 2 Quad lub wyzsze Core 2 Duo) czy juz nastawiac sie na przyszlosc, na zmiane mobo?

3x nie…

  1. ddr2, podczas gdy szybsze i tansze jest ddr3,

  2. sam z siebie cpu nie przyspieszy - architektura ma niewielkie znaczenie w tym przypadku,

  3. skt775 juz odszedl do historii… 8)

Masz 4gb ram’u i chcesz mieć 8 lub 12, po co ? :slight_smile: Bawisz się profesjonalnie programami do obróbki grafiki etc. ?

Na łiskacza 4ka w zupełności wystarcza. U mnie łiskacz podczas normalnej pracy zużywa 1.3-1.5gb ramu, z racji tego, że mam 8 to mam gdzieś zabawy z optymalizacją - ciężko to do połowy zapełnić btw.

Dlaczego zmiana os’a na x64 miałaby w jakikolwiek sposób przyspieszyć procka ? W teorii to system powinien szybciej chodzić.

Nie za bardzo się opłaca dokładać do tej platformy. Ja bym odłożył tą kasę co masz, dozbierał a w odpowiednim czasie opchnął konfig, który masz.