Ocena dysku hdd w HD Tune (403 129 min / 6 719 h pracy)

Będzie jeszcze coś z niego, czy śmietnik? W error scan zielono. W ogóle to możliwe by tyle przechodził? Przecież to ponad 45 lat :smile:
hd%20tune%20toshiba

Musi być jakiś błąd, bo tak jak sam napisałeś dysk musiał by pracować 45 lat bez przerwy, a dysk ma z 12 lat.
Na mniej ważne dane się nada, ale już ma 108 sektorów realokowanych sektorów, więc może długo nie pociągnąć. Dla pewności pobierz HD Tune Pro i zrób mu pełny skan powierzchni i dodatkowo zakładka Helath z najnowszej wersji HDTUNE PRO.

BF - G-sense error rate - drastyczne przeciążenie - rzucanie, upadki.
C0 - Power off retract count - utrata zasilania.
C7 - Ultra DMA CRC Error Count - kłopoty z kablem.

No tak sobie był traktowany ten dysk.

Hej,

W przypadku niektórych producentów dane zapisują się w postaci minut bądź sekund. Jeśli są to minuty, to w sumie mamy 6 719 h, co daje jakieś 280 dób. Posiłkując się parametrem ilości włączeń (0C), to całkiem prawdopodobne. :slight_smile:

To mogą być nawet zwykłe puknięcia w obudowę.

Ogólnie przez relokowane sektory dysk ma bardzo kiepską kondycję.

Pozdrawiam,
Dimatheus

4 polubienia

Do ilu może być relokowanych sektorów zanim się rozleci kompletnie?

Ja kiedyś z HDD miałem taką historię, że HD Tune przekłamywał, a Crystal Diks Info pokazał prawdę. Czemu bo nowszy, za darmo i rozwijany, a HD Tune nowsza wersja jest płata

z HD Tune PRO

OK :slight_smile:

Ja bym ważnych danych na dysku z uszkodzonymi sektorami, zwłaszcza tyloma (108) nie trzymał bo mozna pożałować jak wsadzą się w te uszkodzone sektory. Jak system przy instalacji wgra w te miejsca pliki tez moze świrowac.

Nie no, one są relokowane - został im przypisany odpowiednik z dodatkowej puli.
Tyle, że pewnie niezauważalnie prędkość odczytu zmaleje, bo musi skakać do niej.

Potrzebny mi jedynie do zabawy z ubuntu i czasami do uruchomienia xp Istotne pliki trzymam na swoim głównym sprzęcie :slight_smile:

Hej,

Skoro tak, to spokojnie możesz korzystać z dysku, ale to niestety loteria - może działać jeszcze kilka lat, a może paść jutro.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Ok, dzięki bardzo.
Również pozdrawiam :slight_smile:

W tym przypadku jest to czas mierzony w sekundach. Twój dysk to tak naprawdę rebrandowany Fujitsu.

1 polubienie

Miałem na myśli minuty.

1 polubienie

Zgadza się dysk wyciągnięty ze starego fujitsu-siemens

1 polubienie

Po czym to poznajecie?? :slight_smile:

To jest charakterystyczny smart dla dysków fujitsu.