Ocena jakośc cena-czy warto

Mam takie nietypowe pytanie. Czy kupując Amcroxa AX 400,ram a-data 400mhz 1gb, jakiś cooler na procesor i podkręcajac odczuje jakaś różnice taką iż warto zainwestować w te części podane wyżej.

Mam :

Płyta: Asus p4p800s

pentium 4 2,4 ghz

ram 512 mb tylko nie wiem jakiej firmy chyba nieznanej:P

I jeszcze jedno pytanie czy te kości będą współpracowały w dualu?

Z góry dziękuje wszystkim :mrgreen:

a jaki masz zasilacz ??

najpierw sprawdź czy procesor się podkręca zmień fsb niektóre sztuki z tych p4 kręciły się do 3,6ghz a w tedy sprzęt jak na te czasy dostaje jeszcze kopa.

tylko te 2x512, na 3 nie :slight_smile: zwróć uwagę na timingi pamięci aby były takie same w przeciwnym wypadku pamięci mogę być niekompatybilne ze sobą (jak masz zamiar zostawić starą 512).

no zasilacz do wymiany na pewno bo mam jekies 300W nie wiadomo co :stuck_out_tongue:

według tego co sprawdzałem w evereście ma sie niby krecić do 3,6 ghz ale za podkręcanie wziałbym sie dopiero po zakupie a poza tym w overclockingu jestem zielony a bałbym się coś zepsuć .

no właśnie nie wiem czy zostawiać czy lepiej dać jedna kośc 1024 mb

dodam ze timingi pamięci to 2.5-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS) tak jest napisane przynajmniej w evereście

a ile masz na kupno pamięci ?? lepiej kupić 2x512 w dualu.

zasilacz do wymiany ten Amacrox będzie bardzo dobrym wyborem.

chcialem wydac max kolo 150 zł no moze 160 nie chce inwestować w ten sprzęt za dużo kasy bo nie ma sensu. a i jeszcze jak mógłbys mi poradzić jakiś cooler na procka do 60 zł i czy dobra bedzie pasta Arctic Silver 5?

goodram ddr 400

http://allegro.pl/item225048680_goodram … d_ss_.html

chłodzenie

http://allegro.pl/item226208441__arctic … 78_fv.html

wystarczająca.

czyli mam rozumieć ze tamta kość zostaje i tylko dodaje tego goodrama tak? ok bardzo ci dziekuje :wink:

nie nie nie kup 2 kości będą działać w dualu :slight_smile: a tą swoją zostaw jak nie będzie sprawiać problemów a jeśli tak to ją sprzedaj i po kłopocie.

aha ok jeszcze ra dziękuje