Ocena kondycji dysku twardego WD3200BEKT 320 GB

Cześć,

Ostatnio mój laptop nauczył się latać, w związku z tym proszę osoby rozeznane z tematem o ocenę jego kondycji.

Poniżej wklejam zdjęcie z zakładki Health, z programu HDTune Pro 5.50:

image_id: 5889

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

rgabrysiak

jest ok

Dysk ma już trochę przebiegu, ale wygląda ok. Zredukowaną do “1” wartością błędów czujnika przeciążeń się nie przejmuj. Niektóre serie mobilnych WD mają feler objawiajacy sie nadmierną czułością sensora G. Wystarczy zwykłe puknięcie w obudowę lapka podczas pracy i już masz wartość tego parametru zredukowana o jeden punkt.

Dziękuję za informację. Chciałem się po prostu upewnić się czy pod upadku z dyskiem wszystko jest w porządku. Teraz już wiem że zarówno laptop jak i dysk wyszedł z tego bez najmniejszych problemów.

Cześć,

sprawdź na wszelki wypadek Error Scan - w moim przypadku pojawił się wcześniej nieobecny badsektor, pomimo pozytywnego SMART. Swoją drogą temperatura dysku jest nieco za wysoka, mam rozumieć iż laptop działał wówczas dłużej niż 2h?

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

ja wiem czy za wysoka w obecnych warunkach ponad 30 stopni na dworze mam też cieplej w domu i mój stary dysk WD też osiąga temperaturę 47 stopni mimo że mam PC i dobrze wentylowaną obudowę do 50 stopni nie ma się czym martwić ale to jeszcze zależny od dysku niektóre mają i większa tolerancje

Sprawdzę jak tylko znajdę wolną chwilę. “Przeskanowanie” dysku o pojemności 320GB chwilę potrwa.

Laptop był włączony od około 4 godzin. Temperatura dysku też wydaje mi się trochę za wysoka ale to chyba przez panujące obecnie temperatury :slight_smile:

Zresztą cały laptop wydaje mi się ostatnio nieco cieplejszy choć temperatury są w normie.

Parametr BF podskoczył do 283 - czyli trochę czujnik zanotował (powinno być 0), ale nie jest źle. Reszta OK