Ocena laptopa

Proszę was o ocenę tego laptopa http://www.allegro.pl/item435259750_asu … i3650.html. Opłaca się go kupić i czy da się na nim pograć w nowsze gry?

Całkiem niezły . Myślę , że spokojnie będziesz mógł pograć w nowsze tytuły niekoniecznie na maksymalnych ustawieniach grafiki .

Laptop przyzwoity grać się na nim da w najnowsze tytuły na średnich :slight_smile: Jak dla mnie wielkim plusem jest port HDMI czyli szybko i łatwo można podłączyć się do dużego telewizora lcd :slight_smile:

Może jeszcze jakieś opinie?

Minusem jest brak Bluetooth`a a tak ogólnie laptop jest dobry. Stosunek ceny do wydajności jest na +

Wszystkie laptopy zaproponowane przez Maestro00 mają beznadziejne karty graficzne.

To jest AMD Puma nie stare X2, miałem okazję pograć na bardzo podobnym od MSI (chyba miał tylko mniej ramu 2GB) na Hot Zlocie i CoD4 ładnie śmigał.

Zgadzam się z przedmówcą nie doceniasz AMD. A za laptopa o podobnych parametrach tylko z Intelem w środku musiałby zapłacić więcej.

:smiley:

Faktycznie niezły laptop. Można byłoby zastanowić się jeszcze nad Compal’em, np:

http://allegro.pl/item433343822_compal_ … _raty.html

Jeżeli dla kolegi choć w jakimś stopniu liczy się wygląd zewnętrzny maszyny to raczej odpuści sobie Compal`a.

Dla mnie liczy się wygląd zewnętrzny, dlatego wybrałbym surowego Compal’a. :slight_smile:

Osobiście bym nie dopłacał za sam wygląd… Zawsze można kupić http://naelcedka.pl/

Nie chodzi mi o to, że wygląd musi być odjazdowy. Wręcz przeciwnie musi być stonowany np HP Pavilion odpada tak samo jak Tośka A300. Ale HP Compaq to już inna bajka bardzo ładny i wytrwała obudowa.

To co pokazałeś w linku to lekko mówiąc przesada :confused:

No faktycznie, naelcedka nie jest stonowana. :slight_smile: Ale jak ktoś lubi się wyróżnić, lub mieć dodatkową osłonę na pokrywie obudowy to dlaczego nie?

A czy wygląd Compal’a nie jest stonowany? Dla mnie nawet obudowa jest ładna, a w dodatku jest wytrwała.

Posiadam Compal FL90 (Windows XP):

http://www.allegro.pl/item430146145_com … 512mb.html

Płacisz nie za markę ale za to co masz w środku.

Po prostu cud, miód i orzeszki. Co prawda wygląd ma surowy, ale chyba nie to się liczy w notebooku. Do tego bez problemu mogę grać w takie hity jak BioShock, Company of Heroes czy Crisis. W ostatnim przypadku trochę przycina na maksymalnych detalach. Poza tym wyszedł nowy model z mocniejsza kartą graficzną - nVidia GeForce 9600GT, to jest dopiero rakieta. :lol:

Podzespoły są lepszej jakości i gorszej. Koncern VW posiada Audi i Skode - które auto byś wybrał? Tak samo/podobnie jest z laptopami wykończenie, styl i jakość użytych materiałów się różnią (niby to samo ale jednak się różni). Wracając do ceny, która niejednokrotnie jest większą o 1/3 (bądź więcej) - nie jest ona większa z powody (gratisów i gadżetów) bo nie do każdego laptopa masz torbę, myszkę czy inne badziewie dodane podobnie z systemem. Poza tym zawsze możesz zwrócić się do producenta/dystrybutora laptopa z prośbą o zwrot kasy za windowsa - nieprawdaż? Krótka piłka - za coś te znane marki są cenione na świecie - i myślę, że nie jest to cena.

P.S.

Nie twierdzę, że te laptopy to złomy i samo zło - że nie warto kupować. Zapewne producent ma flagowe modele, które mają wszystko naj (nie jestem pewien ale prawdopodobnie) mówię tylko, że różnica w cenie to nie tylko marka i dodatki, to jest - design, warunki gwarancji np dor-to-dor, zastosowane części i zapewne wiele innych czynników powodujących ten wzrost ceny.

A jak ma wyglądać? Jak coś nie działa ślesz do sprzedawcy i on tam ma chyba kilkanaście dni aby coś z tym zrobić (gwarancję daje Intel), tak jak wszędzie.

Edit

Koncern VW może i ma różne marki, tak jak Asus robi płyty pod swoją marką oraz jego budżetowa filia Asrock. Zgodzę się, że Asrock jest słabszy od Asusa, tak jak Skoda od Audi. Problem w tym jest taki, że ta analogia jest niezbyt trafna. Bo niektóre modele HP, Toshiby czy Lenovo to modele Compal’a, tylko że sprzedawane z logo, bądź zmienioną obudową. Jak silniki w Audi Skodzie mogą się różnić, tak p8400 w Compal’u od p8400 w HP nie będą się różnić niczym. Na pewno nie selekcjonują tych procesorów pod względem podkręcalności, czy fsb wall, czy może części wafla, z którego są robione. Oni dostają je od intel’a, który postanowił, że sam zajmie się produkcją notebook’ów pod swoją marką, bez pośredników. Owszem, obudowa już zazwyczaj zależy od ostatecznego producenta, ale ta, jak pokazują testy, plasuje Compala w lepszej części stawki. Dlatego VBI są tańsze. :slight_smile:

VW Sharan, Ford Galaxy i Seat Alhambra jeden samochód, silnik, zawieszenie, materiały, plastiki i wyposażenie to samo, ale cena inna, w przypadku Sharana płaci się za znaczek VW

W przypadku Audi i Skody, stać mnie na ładniejsze, lepiej wykonane, bogato wyposażone Audi, to je biorę, nie stać mnie biorę Skode.

W przypadku laptopa nie zależy mi na design tylko na funkcjonalności i wydajności.

Skoro jesteś już tak dobrze poinformowany to czytałeś o awaryjności tych aut? Z tego między innymi powodu VW są droższe bo są mniej awaryjne - tak na marginesie. I nie są te same plastiki akurat w rodzinie posiadam Galaxy i jest różnica w stosunku do VW (nawet głupie rozmieszczenie przycisków).

Tobie nie zależy na designie ale jest grono osób które myślą przeciwnie z tego powodu Tosia zrobiła A300 i HP Paviliona aby się błyszczały i tanimi chwytami przyciągały klientów - zachwyconych tym bajerem. Myślę aby wypowiadać się o wydajności trzeba było by laptopy obu firm postawić obok siebie (z tymi samymi podzespołami) i przeprowadzić testy w innym wypadku rozmowa o wydajności nie ma sensu.