Ocena moich projektów logo

Witam,

mam pytanko - czy któreś logo, z umieszczonych pod adresem http://www.temur.yoyo.pl/img/proba.gif, nadaje się do publikacji, czy to totalna amatorszczyzna?

Może dać sobie spokój i zlecić to profesjonaliście?

PS. Kolory powinny być jednolite, bez tych widocznych kropeczek.

Pozdrawiam

Edit: Generalnie są zrobione w wektorach i nie ma mowy o jakichkolwiek kropkach w oryginale, tak jak i barwa nie jest do końca tą, którą widać na ekranie.

Wrzuciłem 4 projekty do jednego gifa ze względu na oszczędność transferu, ale coś nie za dobrze wyeksportowało.

Sory za szczerość ale tak

Nie szkoda kasy?

Loga nie są trudne do wykonania, wystarczy zwiększyć rozdzielczość i będzie zdecydowanie lepiej. Jeszcze lepiej zrobić logo w wektorach.

To ostatnie z kostką rodzi jakieś nadzieje.

Format PNG.

Musisz mieć pomysł, bo te to mi się wydaje tak jak byś na siłę próbował robić 8)

Wręcz przeciwnie. I jeszcze ten cień pod napisem…

Logo powinno być jak najprostsze, z użyciem jak najmniejszej liczby kolorów (bo potem jest problem przy produkcji gadżetów - za każdy dodatkowy kolor się płaci). Zobacz, jak wyglądają loga Adidasa, Pumy, TVN, BMW, banków itp.

Według mnie najlepsze jest te z czerwonym “dachem” (pozostałbym przy dwóch kolorach; “m” zrobiłbym w kolorze “dachu”). Cegły też jeszcze ujdą, ale bym się w nie nie pakował (za bardzo dominują nad głównym przekazem - nazwą firmy). Jakościowo oczywiście słabe (wszędzie jakieś kropki). Jak ktoś wyżej pisał - logo powinno być w wektorach (format wyjściowy oczywiście dowolny).

A mi się to ostatnie podoba :slight_smile: Trochę podobne do: http://www.netbeans.org/

A o czego to ma być logo? Znaczy się czym ta firma się zajmuje?

Nie wiem, ale wiele wskazuje na budownictwo.

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

Owszem, kompleksowe usługi budowlane.

Przecież są proste, składają się z 2-3 kolorów (wliczając czarny), za dodatkowy kolor wcale tak dużo się nie płaci. Zresztą podobno dobre logo powinno nadawać się do druku (sitodruku, fleskodruku) czarno-białego, a wydaje mi się, że w tych projektach z tym problemu nie będzie.

“M” w nazwie jest celowo innym kolorem, nie kojarzy sie Wam to nic z drzwiami?

Oczywiście słabe jakościowo, bo w gifie i oczywiście oryginał jest w wektorze.

A macie może jakieś podpowiedzi, co umieścić w logo dla firmy budowlanej, w jakiej formie?

Kolega widać zbyt mało logosów widział, żeby się wypowiadać, choć logo z dachem coś mi przypomina, chyba już podobne widziałem. Wystarczy przyjrzeć się logom co bardziej znanych firm, niektóre wyglądają co bardzo prosto i właśnie o to chodzi.

Poza tym logo powinno spełniać kilka warunków, np wystarczająco proste by można je było wyciąć z folii ploterowej (w tym wypadku kontur przy wieżowcach raczej odpada). A najlepiej jakby miało określone z góry kolory Pantone, by uniknąć niepotrzebnych problemów z kolorami i te logasy spełniają ten warunek.

Ogólnie mało która firma decyduje się na profesjonalne logo, do którego dostaje gruuubaśną księgę znaków :wink:

Przecież autor napisał:

Oj płaci się :wink: Np w przypadku długopisów każdy kolor to dodatkowe bicie, podobnie w przypadku sitodruku, czy druku offsetowego, jeżeli coś idzie na cyfrę to i tak z pełnego CMYKa więc ilość kolorów nie ma znaczenia.

Co można umieścić na takim logu - Np fajnie ułożone pustaki, jakiś element typu uproszczona maszyna do mieszania cementu - samo nawiązanie zaokrąglonymi liniami, fragment domu od dołu z zaznaczonym zanikającym konturem narożnika ściany i zaznaczonym oknem, elementy konstrukcyjne, narzędzia typowe dla budownictwa, możliwości jest multum.

Poza tym logo wcale nie musi zawierać elementu graficznego, wystarczy ciekawie stylizowany tekst, elementem kolorystycznym, np Bud w jednym kolorze Mark w innym, ciekawą czcionką, albo Bud przekręcone o 90 stopni i przylegające do Mark.

Ważne jest, jeśli już robisz logo, wybierz jedno, dopracuj je i pomyśl o wersjach alternatywnych - w 2 kolorach, w jednym, w negatywie, a może warto popracować nad wersją z pełnego CMYKa jako alternatywę.

Oj, stary, jesteś genialny, cały czas szukałem po głowie czegoś takiego jak betoniarka. :slight_smile: Inne narzędzia - jakoś nie bardzo mi to się układało. A to - fajne, łatwe do obrobienia, okrągłe kształty na logo - super. Wielkie dzięki.

Z pustakami, cegłami też próbowałem, ale wydaje mi się trochę zbyt, hmm, prostackie…

Co do dachu, to owszem wiele Budmarów i innych firm tego typu używa dachu, daszków, itp, więc siłą rzeczy musiałeś już gdzieś widzieć - dlatego dodałem element “M” (w zamierzeniu złoty), który mógłby symbolizować jakby wejście do dworku, domu.

I dzięki za uwagę o tych wieżowcach, zapomniałem, że to faktycznie przy wycinaniu byłby problem - choć raczej nic wycinane nie będzie, to jednak wiadomo, że należy to wziąć pod uwagę.

A co powiesz/-cie na logo ScoutingPRO - www.scoutingpro.pl?

Pozdrawiam

To może jestem dziwny, ale to pomarańczowe, jeśłi by było bez kropek, to dla budownictwa w sam raz :).

Owszem napisał ale po wciśnięciu “edytuj”, jak widać poniżej edycja została dokonana po napisaniu postu przeze mnie.

To chyba wyjaśnia również resztę mojej wypowiedzi

Dwa ostatnie się nadają, lecz trochę bym je zmodyfikował, zrobić je pod web 2.0 i będzie ładnie wyglądać, później do tego zrobić prof laya i strona firmowa jak się patrzy :slight_smile:

Ja zgadzam się z Phenom i impassive Logo najlepiej jak jest proste np. Puma lub Adidas te firmy mają wystarczający kapitał aby zatrudnic jakiegos profesjonalnego grafika i to on doradził im zapewne aby logo było proste tak mi się tylko wydaje. Ale dzięki temu naprawde dużo zaoszczędzili na druku loga ;]

Obrazki po wrzuceniu na imageshack w szczególności .gif tracą poprostu na jakości. A co do twojego logo to jest całkiem niezłe ale to z tymi wierzowcami odpada w 100% , za skomplikowane jak na logo. Chyba że szczędzisz na reklamie ;]

Takie jest moje zdanie ;]

pozdrawiam