Ocena moich projektów logo


(Temur) #1

Witam,

mam pytanko - czy któreś logo, z umieszczonych pod adresem http://www.temur.yoyo.pl/img/proba.gif, nadaje się do publikacji, czy to totalna amatorszczyzna?

Może dać sobie spokój i zlecić to profesjonaliście?

PS. Kolory powinny być jednolite, bez tych widocznych kropeczek.

Pozdrawiam

Edit: Generalnie są zrobione w wektorach i nie ma mowy o jakichkolwiek kropkach w oryginale, tak jak i barwa nie jest do końca tą, którą widać na ekranie.

Wrzuciłem 4 projekty do jednego gifa ze względu na oszczędność transferu, ale coś nie za dobrze wyeksportowało.


(Bugjo3) #2

Sory za szczerość ale tak

Nie szkoda kasy?

Loga nie są trudne do wykonania, wystarczy zwiększyć rozdzielczość i będzie zdecydowanie lepiej. Jeszcze lepiej zrobić logo w wektorach.


(Krzkaczor) #3

To ostatnie z kostką rodzi jakieś nadzieje.


(Colector!) #4

Format PNG.

Musisz mieć pomysł, bo te to mi się wydaje tak jak byś na siłę próbował robić 8)


(impassive) #5

Wręcz przeciwnie. I jeszcze ten cień pod napisem...

Logo powinno być jak najprostsze, z użyciem jak najmniejszej liczby kolorów (bo potem jest problem przy produkcji gadżetów - za każdy dodatkowy kolor się płaci). Zobacz, jak wyglądają loga Adidasa, Pumy, TVN, BMW, banków itp.

Według mnie najlepsze jest te z czerwonym "dachem" (pozostałbym przy dwóch kolorach; "m" zrobiłbym w kolorze "dachu"). Cegły też jeszcze ujdą, ale bym się w nie nie pakował (za bardzo dominują nad głównym przekazem - nazwą firmy). Jakościowo oczywiście słabe (wszędzie jakieś kropki). Jak ktoś wyżej pisał - logo powinno być w wektorach (format wyjściowy oczywiście dowolny).


(Krzkaczor) #6

A mi się to ostatnie podoba :slight_smile: Trochę podobne do: http://www.netbeans.org/

A o czego to ma być logo? Znaczy się czym ta firma się zajmuje?


(impassive) #7

Nie wiem, ale wiele wskazuje na budownictwo.


(sdar) #8

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.


(Temur) #9

Owszem, kompleksowe usługi budowlane.


(Temur) #10

Przecież są proste, składają się z 2-3 kolorów (wliczając czarny), za dodatkowy kolor wcale tak dużo się nie płaci. Zresztą podobno dobre logo powinno nadawać się do druku (sitodruku, fleskodruku) czarno-białego, a wydaje mi się, że w tych projektach z tym problemu nie będzie.

"M" w nazwie jest celowo innym kolorem, nie kojarzy sie Wam to nic z drzwiami?

Oczywiście słabe jakościowo, bo w gifie i oczywiście oryginał jest w wektorze.

A macie może jakieś podpowiedzi, co umieścić w logo dla firmy budowlanej, w jakiej formie?


(Phobos64) #11

Kolega widać zbyt mało logosów widział, żeby się wypowiadać, choć logo z dachem coś mi przypomina, chyba już podobne widziałem. Wystarczy przyjrzeć się logom co bardziej znanych firm, niektóre wyglądają co bardzo prosto i właśnie o to chodzi.

Poza tym logo powinno spełniać kilka warunków, np wystarczająco proste by można je było wyciąć z folii ploterowej (w tym wypadku kontur przy wieżowcach raczej odpada). A najlepiej jakby miało określone z góry kolory Pantone, by uniknąć niepotrzebnych problemów z kolorami i te logasy spełniają ten warunek.

Ogólnie mało która firma decyduje się na profesjonalne logo, do którego dostaje gruuubaśną księgę znaków :wink:

Przecież autor napisał:

Oj płaci się :wink: Np w przypadku długopisów każdy kolor to dodatkowe bicie, podobnie w przypadku sitodruku, czy druku offsetowego, jeżeli coś idzie na cyfrę to i tak z pełnego CMYKa więc ilość kolorów nie ma znaczenia.

Co można umieścić na takim logu - Np fajnie ułożone pustaki, jakiś element typu uproszczona maszyna do mieszania cementu - samo nawiązanie zaokrąglonymi liniami, fragment domu od dołu z zaznaczonym zanikającym konturem narożnika ściany i zaznaczonym oknem, elementy konstrukcyjne, narzędzia typowe dla budownictwa, możliwości jest multum.

Poza tym logo wcale nie musi zawierać elementu graficznego, wystarczy ciekawie stylizowany tekst, elementem kolorystycznym, np Bud w jednym kolorze Mark w innym, ciekawą czcionką, albo Bud przekręcone o 90 stopni i przylegające do Mark.

Ważne jest, jeśli już robisz logo, wybierz jedno, dopracuj je i pomyśl o wersjach alternatywnych - w 2 kolorach, w jednym, w negatywie, a może warto popracować nad wersją z pełnego CMYKa jako alternatywę.


(Temur) #12

Oj, stary, jesteś genialny, cały czas szukałem po głowie czegoś takiego jak betoniarka. :slight_smile: Inne narzędzia - jakoś nie bardzo mi to się układało. A to - fajne, łatwe do obrobienia, okrągłe kształty na logo - super. Wielkie dzięki.

Z pustakami, cegłami też próbowałem, ale wydaje mi się trochę zbyt, hmm, prostackie...

Co do dachu, to owszem wiele Budmarów i innych firm tego typu używa dachu, daszków, itp, więc siłą rzeczy musiałeś już gdzieś widzieć - dlatego dodałem element "M" (w zamierzeniu złoty), który mógłby symbolizować jakby wejście do dworku, domu.

I dzięki za uwagę o tych wieżowcach, zapomniałem, że to faktycznie przy wycinaniu byłby problem - choć raczej nic wycinane nie będzie, to jednak wiadomo, że należy to wziąć pod uwagę.

A co powiesz/-cie na logo ScoutingPRO - www.scoutingpro.pl?

Pozdrawiam


(Blotny) #13

To może jestem dziwny, ale to pomarańczowe, jeśłi by było bez kropek, to dla budownictwa w sam raz :).


(Bugjo3) #14

Owszem napisał ale po wciśnięciu "edytuj", jak widać poniżej edycja została dokonana po napisaniu postu przeze mnie.

To chyba wyjaśnia również resztę mojej wypowiedzi


(Xaros) #15

Dwa ostatnie się nadają, lecz trochę bym je zmodyfikował, zrobić je pod web 2.0 i będzie ładnie wyglądać, później do tego zrobić prof laya i strona firmowa jak się patrzy :slight_smile:


(kubuleniekk) #16

Ja zgadzam się z Phenom i impassive Logo najlepiej jak jest proste np. Puma lub Adidas te firmy mają wystarczający kapitał aby zatrudnic jakiegos profesjonalnego grafika i to on doradził im zapewne aby logo było proste tak mi się tylko wydaje. Ale dzięki temu naprawde dużo zaoszczędzili na druku loga ;]

Obrazki po wrzuceniu na imageshack w szczególności .gif tracą poprostu na jakości. A co do twojego logo to jest całkiem niezłe ale to z tymi wierzowcami odpada w 100% , za skomplikowane jak na logo. Chyba że szczędzisz na reklamie ;]

Takie jest moje zdanie ;]

pozdrawiam