Ocena oraz ewentualna zmiana podzespołów

Siemka!
W wolnej chwili postanowiłem stworzyć zestaw komputerowy, który zamierzam kupić za około 2 miesiące.

Całość zamierzam zmieścić w kwocie 2000 zł lub niższej.
Prosiłbym o ocenę oraz ewentualną propozycję co do innych podzespołów.

Procesor - AMD Ryzen 3 1200 AF (Już posiadam)
Karta graficzna - MSI RX 570 ARMOR OC 4GB GDDR5
Płyta główna - ASRock B450 Pro4
Pamięć RAM - Patriot 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Viper 4
Dysk - GOODRAM 256GB M.2 PCIe NVMe PX500
Zasilacz - SilentiumPC Vero L3 500W 80 Plus Bronze
Obudowa - SilentiumPC Armis AR1

Link do koszyka - https://www.x-kom.pl/lista/h55msvwlg

W sumie gitara, RAM podbij do 3200MHz, Ryzeny lubią takie pieszczoty. Płyta albo ta albo MSI B450 A-PRO MAX.

Zamiast Radeona wziąłbym NVIDIĘ. Dzisiaj co prawda jest promocja na wybranego RX 570, ale w podobnej kwocie można bez trudu znaleźć 1650, a lekko naciągając budżet nawet 1650 Super.

Dobra, postaram się coś znaleźć. :slight_smile:

Zamiast Radka bierz nvidie
Zamiast zasilacza silentium weź seasonica
dysk nvme goodram wymień na coś solidniejszego jak evo plus lub wd black

Buda do wymiany weź coś co ma lepszy przepływ powietrza a nie wąskie lufciki po bokach które obniżają wydajność/przepływ powietrza…
Najlepiej żeby miał jeszcze kratkę mocującą na bocznym panelu można z czasem dokupić dodatkowy wiatrak aby usprawnić chłodzenie płyty/grafiki w obudowie.

Jeśli zmieszczę się w wyznaczonym limicie - jak najbardziej.

Wiadomo, jak za taką cenę, nie chcę robić z niego jakiejś ultra wydajnej maszyny, tylko zwykły komputer do zastosowań domowych.

Czasem w coś zagram, czasem obejrzę jakiś film a głównie ma służyć do nauki.

Za pewne tak ale czasem kupując coś lepiej dopłacić i mieć porządny komputer niż żonglować badziewiem co 1-2 lata bo czasem styknie dodać 5-25% ceny i mieć 2-3x bardziej żywotny komputer.
Bo przez takie częste zmienianie zepsutych podzespołów wyjdzie ci drożej niż kupienie czegoś porządniejszego, a i komfort może być lepszy i gwarancja dłuższa.

Musisz wiedzieć że kupujać kompa trzeba patrzeć na 2 aspekty a nie tylko 1

  1. MOC
  2. Żywotność

I nie zależnie jakiej moc potrzebujesz czy jakiegoś słabiaka czy mocarza do grania w super duper ultra detale nadal warto zwracać na jakość/żywotność podzespołów nie zależnie z jakiego szczebla to jest komputer.

Za około 2 miesiące zestaw może praktycznie zupełnie inny. Najlepiej napisz tydzień przed zakupem.
Za nie wiele więcej masz 16 GB ramu - G.SKILL 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegis

Jak mówicie, tak zrobię.

Napiszę jak już będę pewny co do kupna zestawu.

Odświeżę owy temat za kilka tygodni.

Sprawdź jeszcze w innych sklepach jak ja składałem znajomemu komputer to u konkurencji zaoszczędził 500zł przy zakupie kompa za 6 tysi…
Kupujesz 7-10 podzespołów i jedni potrafią sobie doliczyć więcej nawet o 50-120zł na 1 komponent i wtedy taka różnica kolosalna wychodzi za te pół kafla można by sobie mocniejszy procek kupić wiadomo że przy 2k nie będzie to jakaś większą oszczędność ale tych paru groszy może ci akurat zabraknąć do lepszego komponentu a tak będziesz miał trochę taniej i lepiej w innym sklepie lub sklepach.