Ocena PC

Bardzo bym Was prosil o wycene mojego ZAKUPIONEGO sprzetu =]

a wiec:

procek: e4600 (2*2.4Ghz 2mb C achel2)

grafa: gainward 8800gts 512mb ddr3 256 bit (650/1950)

plyta: gigabyte ga-73vm-s2

ram: patriot 2Gb ddr2 800mhz

dysk: Western Digital WD5000AAKS 500Gb 16mb sata-II

obudowa: tracer TRO-425 F1

zasilacz: standardowy niedlugo do wymiany polecie cos :slight_smile:

monitor:Asus 20’ Vw20S2 black

Procek E2160

Gigabyte P31

Seagate 500GB 32MB Cache

OCZ StealthXStream 500W

Obudowa CoolerMaster Elite RC 331

Ramy mogłyby być

Co do monitora sie nie wypowiadam

A najlepiej napisz ile możesz przeznaczyć na zakup tych części…

Procesor e2180.

Grafika ok.

Płyta msi p35 FR.

hdd samsung F1.

ram ocz reaper byłby lepszy choć patriot lkk moze być.

obudowa cooler master ellite 331 (lepsza wentylacja niż w tym tracerze i bez niepotrzebnego marnego zasilacza).

Zasilacz chieftec CTP-400-12G (167złw komputroniku).

LG L206WTQ

co do procka to e2xxx ma mniej l2 od e4xxx nie wiem czy by starczyl i chyba slabszy cooler w pudelku e4600 na 2,8 Ghz bez problemu sie kreci bez dodatkowego chlodzenia macie moze jakies propozycje co do chlodzenia grafy dodatkowym wiatrakiem??

:x i jeszcze raz :x

Zastanówcie się zanim coś napiszecie :expressionless: On się pyta o wycene swojego aktualnego sprzętu!! Ja bym go ocenił tak +/- 3000zł bez monitora, ale wymiana zasilacza musi być i to szybko!! Na min Modecom MC 350/400W inaczej żegnaj się ze sprzętem.

Zaimontuj 2 wentyle do obudowy: 1 z tyłu i 1 z przodu. Temperatury powinny spaść diametralnie ;]

jest sens kupowac modecoma czy moze lepiej troche odlozyc i kupic cos lepszego np. chiafteca co do colerow to mam 200mm z przodu i 120mm z tylu zobacz moja obudowe http://www.komputronik.pl/Obudowy/Trace … ,id,43091/ mam taki “otworek” na tunel do procka i drugi na wysokosci kart rozszerzen

__________________________

Radzę o tym pamiętać.

@Equizo

Jeśli możesz rozwiać wątpliwości to napisz czy ten zestaw który podałeś stoi u ciebie w domu?

Co do procesora to e2160/80 jest sporo tańszy, też może się mocno przetaktować, różnica wydajności takt w takt nieodczuwalna (1-2% względem e4x00), a różnica w cenie mogłaby być dobrze spożytkowana na lepszą płytę główną właśnie na p35.

Ja tam zbejżałem na tytuł topic’u potem zobaczyłem w jego poście części to żem zaproponował inne, nie zalookałem na drugą część zdania :stuck_out_tongue:

Zresztą patrząc na to:

wygląda mi to bardziej, że on ten zestaw chce kupić…

Zasilacz to nie cały komputer :stuck_out_tongue: Zreszta mowiąc o obudowie, potwierdził, że posiada już ten komputer ;] Co do zasilaczy jeśli chcesz dokładać to albo OCZ, Corsair lub najnowsze Chiefteci Green ze sprawnością ponad 80%, ale ja zostałbym przy OCZ.

Ja bym wybrał OCZ 500W, Corsair 450-550w, Seasonic 380W etc.

kupić proca 4x00 to naprawde wtopienie kasy ;/ zwłaszcza od kilku dni jest E7200 za mniej niż 400zł co prawda nie idzie więcej niż 3900 ale patrząc na to że 1,35V to max 24/7 to i tak szybciej nie ma co :slight_smile:

Kto tak powiedział że nie idzie wyżej niż 3900MHz? To że na frazPC tyle podkręcili to nie znaczy że drugi procesor nie zrobi 4,1 :stuck_out_tongue: Skąd wiesz czy nie trafiła im się słabsza sztuka jeżeli 3,9GHz można nazwać słabym wynikiem bo według mnie to rewelacja.

jest jeszcze jeden test na zagranicznym serwisie gdzie poszedł im na 3,8 przy normalnym napięciu więc chyba 4GHz nie do złamania

po co mamy oceniać jak już kupiłeś… ale skoro pragniesz to zestaw na bank z jakiegoś marketu netto, biedronka etc. albo składany w jakimś pseudokomputerowym sklepie…

sprzęt słaby i nieopłacalny… wygląda jak rodem z supermarketu (tylko tam dają te syfiaste pseudobudy tracery…)

umoczyłeś kupując tego kompa… na całej linii…

Napewno w supermarkecie daliby GTS’a i AAKS’a, puknijcie się w głowe. Zestaw jest całkiem niezły, ale mógłby być sporo lepszy w tej samej cenie…

WOW 3,8GHz a 4,0GHz to jest tak wielka różnica, nawet jej nie wyczujesz. W podkręcaniu komputera nie chodzi o to żeby osiągnąć jak najwyższy wynik tylko jak najwyższa wydajność (oczywiście pomijając osoby które bawią się suchym lodem etc by bić rekordy). Ja uważam że nawet 3,0GHz Core 2 Duo jest bardzo wydajne.

Więc 3,8GHz a 4,0GHz nie jest zauważalne w tradycyjny sposób, może w smarkach była by różnica ale na pewno minimalna. To jest zaledwie 5% różnicy w taktowaniu…

Kiedyś ktoś się napracował i zrobił testy w grach

E2160 - 3.5Ghz

E8400 - 4.3Ghz

Średnia różnica fps?

~ 5-8

A jaka w 3dmarkach? :smiley:

Na bank różnica była duża :stuck_out_tongue:

Btw Błażej , ty na codzień masz 4,3GHz? Czy to maksymalny stabilny wynik twojego procka?