Ocena PC

(Equzio) #1

Bardzo bym Was prosil o wycene mojego ZAKUPIONEGO sprzetu =]

a wiec:

procek: e4600 (2*2.4Ghz 2mb C achel2)

grafa: gainward 8800gts 512mb ddr3 256 bit (650/1950)

plyta: gigabyte ga-73vm-s2

ram: patriot 2Gb ddr2 800mhz

dysk: Western Digital WD5000AAKS 500Gb 16mb sata-II

obudowa: tracer TRO-425 F1

zasilacz: standardowy niedlugo do wymiany polecie cos :slight_smile:

monitor:Asus 20' Vw20S2 black

(Maniekz1985) #2

Procek E2160

Gigabyte P31

Seagate 500GB 32MB Cache

OCZ StealthXStream 500W

Obudowa CoolerMaster Elite RC 331

Ramy mogłyby być

Co do monitora sie nie wypowiadam

A najlepiej napisz ile możesz przeznaczyć na zakup tych części...

(Mariosti*) #3

Procesor e2180.

Grafika ok.

Płyta msi p35 FR.

hdd samsung F1.

ram ocz reaper byłby lepszy choć patriot lkk moze być.

obudowa cooler master ellite 331 (lepsza wentylacja niż w tym tracerze i bez niepotrzebnego marnego zasilacza).

Zasilacz chieftec CTP-400-12G (167złw komputroniku).

LG L206WTQ

(Equzio) #4

co do procka to e2xxx ma mniej l2 od e4xxx nie wiem czy by starczyl i chyba slabszy cooler w pudelku e4600 na 2,8 Ghz bez problemu sie kreci bez dodatkowego chlodzenia macie moze jakies propozycje co do chlodzenia grafy dodatkowym wiatrakiem??

(Ali142) #5

:x i jeszcze raz :x

Zastanówcie się zanim coś napiszecie :expressionless: On się pyta o wycene swojego aktualnego sprzętu!! Ja bym go ocenił tak +/- 3000zł bez monitora, ale wymiana zasilacza musi być i to szybko!! Na min Modecom MC 350/400W inaczej żegnaj się ze sprzętem.

Zaimontuj 2 wentyle do obudowy: 1 z tyłu i 1 z przodu. Temperatury powinny spaść diametralnie ;]

(Equzio) #6

jest sens kupowac modecoma czy moze lepiej troche odlozyc i kupic cos lepszego np. chiafteca co do colerow to mam 200mm z przodu i 120mm z tylu zobacz moja obudowe http://www.komputronik.pl/Obudowy/Trace ... ,id,43091/ mam taki "otworek" na tunel do procka i drugi na wysokosci kart rozszerzen

Radzę o tym pamiętać.

(Mariosti*) #7

@Equizo

Jeśli możesz rozwiać wątpliwości to napisz czy ten zestaw który podałeś stoi u ciebie w domu?

Co do procesora to e2160/80 jest sporo tańszy, też może się mocno przetaktować, różnica wydajności takt w takt nieodczuwalna (1-2% względem e4x00), a różnica w cenie mogłaby być dobrze spożytkowana na lepszą płytę główną właśnie na p35.

(Maniekz1985) #8

Ja tam zbejżałem na tytuł topic'u potem zobaczyłem w jego poście części to żem zaproponował inne, nie zalookałem na drugą część zdania :stuck_out_tongue:

Zresztą patrząc na to:

wygląda mi to bardziej, że on ten zestaw chce kupić...

(Ali142) #9

Zasilacz to nie cały komputer :stuck_out_tongue: Zreszta mowiąc o obudowie, potwierdził, że posiada już ten komputer ;] Co do zasilaczy jeśli chcesz dokładać to albo OCZ, Corsair lub najnowsze Chiefteci Green ze sprawnością ponad 80%, ale ja zostałbym przy OCZ.

(Sk91) #10

Ja bym wybrał OCZ 500W, Corsair 450-550w, Seasonic 380W etc.

(Owca 92) #11

kupić proca 4x00 to naprawde wtopienie kasy ;/ zwłaszcza od kilku dni jest E7200 za mniej niż 400zł co prawda nie idzie więcej niż 3900 ale patrząc na to że 1,35V to max 24/7 to i tak szybciej nie ma co :slight_smile:

(Sk91) #12

Kto tak powiedział że nie idzie wyżej niż 3900MHz? To że na frazPC tyle podkręcili to nie znaczy że drugi procesor nie zrobi 4,1 :stuck_out_tongue: Skąd wiesz czy nie trafiła im się słabsza sztuka jeżeli 3,9GHz można nazwać słabym wynikiem bo według mnie to rewelacja.

(Owca 92) #13

jest jeszcze jeden test na zagranicznym serwisie gdzie poszedł im na 3,8 przy normalnym napięciu więc chyba 4GHz nie do złamania

(Tezarrus) #14

po co mamy oceniać jak już kupiłeś... ale skoro pragniesz to zestaw na bank z jakiegoś marketu netto, biedronka etc. albo składany w jakimś pseudokomputerowym sklepie...

(klopas) #15

sprzęt słaby i nieopłacalny... wygląda jak rodem z supermarketu (tylko tam dają te syfiaste pseudobudy tracery...)

umoczyłeś kupując tego kompa... na całej linii...

(Mariosti*) #16

Napewno w supermarkecie daliby GTS'a i AAKS'a, puknijcie się w głowe. Zestaw jest całkiem niezły, ale mógłby być sporo lepszy w tej samej cenie...

(Sk91) #17

WOW 3,8GHz a 4,0GHz to jest tak wielka różnica, nawet jej nie wyczujesz. W podkręcaniu komputera nie chodzi o to żeby osiągnąć jak najwyższy wynik tylko jak najwyższa wydajność (oczywiście pomijając osoby które bawią się suchym lodem etc by bić rekordy). Ja uważam że nawet 3,0GHz Core 2 Duo jest bardzo wydajne.

Więc 3,8GHz a 4,0GHz nie jest zauważalne w tradycyjny sposób, może w smarkach była by różnica ale na pewno minimalna. To jest zaledwie 5% różnicy w taktowaniu...

(Błażej) #18

Kiedyś ktoś się napracował i zrobił testy w grach

E2160 - 3.5Ghz

E8400 - 4.3Ghz

Średnia różnica fps?

~ 5-8

(Mariosti*) #19

A jaka w 3dmarkach? :smiley:

(Sk91) #20

Na bank różnica była duża :stuck_out_tongue:

Btw Błażej , ty na codzień masz 4,3GHz? Czy to maksymalny stabilny wynik twojego procka?