Ocena posiadanego sprzętu, ewentualna modernizacja


(Plyof) #1

Witam, proszę aby ktoś ocenił mój sprzęt komputerowy bo czasem się zastanawiam czy rożne niedogodności podczas pracy w systemie nie są związane właśnie z nim, jeśli jakaś część jest przestarzała to mile widziane są propozycje zamienników w przystępnej cenie pozwalających na cieszenie się nowymi grami (mi na przykład zależy na kompatybilności z Path of Exile) Przechwytywanie.jpg, ekran FLATRON L1718S


(mrFreeze) #2

Procek Q6600 - koszt około 250zł, grafika HD7770 - koszt około 380zł

Pamiętaj procek rewizja G0

http://allegro.pl/podzespoly-bazowe-pro ... ring=q6600

http://www.morele.net/karta-graficzna-g ... gd-456181/


(Plyof) #3

Dzięki, ale co znaczy rewizja G0? I jak oceniasz mój sprzęt? Skoro wystawiłeś te linki to znaczy że moje w dzisiejszym standardzie sa już rupieciami czy jeszcze dają radę? Proszę o porównanie.

(głównym problemem jest zawieszanie się i wyłączanie gier i nie wiem od czego to zależy)


(mrFreeze) #4

Twój komputer nie jest jeszcze rupieciem bez przesady ale procek dwurdzeniowy i karta graficzna DDR3 128bit szału nie robi. Rewizja G0 były to procki bardzo podatne na podkręcanie sam mam taki i świetnie się kręci. Wg mnie w Socket 775 nie warto nic więcej wrzucać jak masz więcej kasy na wydanie to załóż nowy wątek w tym temacie i napisz budżet.

wybor-komputera-zestawy-komputerowe-t267420-8910.html

Zawieszające się gry bez BSOD-ów? Monitorujesz temperatury karty graficznej głównie pod obciążeniem, tak samo procek? Daj screena z Sensors z HWiNFO32. Poza tym może warto sprawdzić stan dysku twardego HDTune i wrzucić screena z zakładki Health.

http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr ... 15982.html

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe

Napisz jeszcze model zasilacza.


(Plyof) #5

gregre.jpgimage.jpgIMAG0373.jpgtyle udało mi się wychwycić a zasilacz nie mam pojęcia


(mrFreeze) #6

Dysk złom posiada bad sektory i pewnie przez to zdarzają się Blue screeny. Zasilacz jest Modecom MC? Jak nie polecam lekturę

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html