Ocena programów użytkowników nie jest miarodajna

Witam, wiele osób w tym ja szukając nowego programu kieruje się oceną redakcji i użytkowników.

Jednak na ocenia użytkowników ciężko polegać, gdyż w zasadzie mogła to być tylko 1 opinia, a my niestety o tym nie wiemy.

Proponuję dodatkowo wyświetlać ilość użytkowników, którzy ocenili program. Przykładowo, jest się pewniejszym ‘jakości programu’ gdy 100 osób oceni go na 9 niż np 1 osoba na 10.

Pozdrawiam.

popieram. bardzo dobry pomysł.

Warto wspomnieć, iż dodanie takiej opcji nie stanowi najmniejszego problemu :wink:

Również popieram. Bardzo dobry pomysł. Ostatnio nawet sam na niego wpadłem i miałem zaproponować.

BTW - przy programach jest “ocena redakcji”. Przy “Interfejs”, “Funkcjonalność” i “Stabilność” nie ma żadnej oceny. Proponowałbym to usunąć skoro i tak nic tam nie ma i na darmo zajmuje miejsce. No chyba, że redakcja planuje w przyszłości oceniać te cechy programów.

Załączam screen:

magicalsnap200909042229.jpg

Proponuję, aby redakcja przestała oceniać programy i zostawiła to użytkownikom. Żal się robi jak się widzi niektóre oceny redakcji.

shotgun , żal to będzie jeśli ktoś ocenia bezmyślnie np. Firefoksowi za funkcjonalność wstawi 10. A wiadomo, że na starcie ta przeglądarka nie ma praktycznie żadnej funkcjonalności.

bez przesady :smiley:

GG 7 (ocena od redakcji 10), gg 6 (8), nowe gg (8), AQQ (8). Ciekawe czym kieruję się redakcja oceniając jakiś program =D>

W dużej mierze możliwościami programu. Przy Firefoksie została zapewne wzięta pod uwagę możliwość zwiększenia funkcjonalności poprzez rozszerzenia. Na pewno te oceny nie mówią, który program jest najlepszy. Było już o tym mówione.

No chyba, że redakcja zmieniła sposób oceny przez siebie programów.

Mam jeszcze pytanie. W poprzedniej wersji vortalu niektóre programy były oznaczone jako “wybór czytelników”. Skąd się brały te oznaczenia?

W takim razie jakim cudem redakcja oceniła gg 7 wyżej niż AQQ, które nawet bez wtyczek (a jest ich dużo) znacznie przewyższa gg pod względem funkcjonalności? :roll:

Proponuję poczytać (i co niektórym przejrzeć cały ten temat):

post593853.html?hilit=gwiazd*#p593853

Szanowni państwo, w ocenie redakcji każdy program ma prawo zasługiwać na ocenę 10, podobnie jak w naszej ocenie.

O gustach się nie dyskutuje. Od oceny użytkowników zależy, na ile ocena redakcji jest miarodajna do reszty (a wcale być nie musi).

Tym niemniej, faktycznie byłoby dobrze, gdyby był licznik ilości użytkowników oceniających dany program.

jestem za: liczba głosujacych jest b. dobrym kryterium

Także popieram pomysł aby pokazywać liczbę osób, która oceniała dany program. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej stwierdzić, jak w rzeczywistości miarodajna jest ocena wystawiana przez użytkowników vortalu.