Ocena SMART dysku Victoria

Witam. Dysk po zerowaniu i remapie w MHDD. Jak widać Reallocation Event Count 205 i to mnie martwi. Teraz pytanie, że parametr jest krytyczny zdaję sobie z tego sprawę ale szczerze nie mam pojęcia ile jest tego obszaru zarezerwowanego i jaki ma to wpływ na działanie dysku. Reallocated Sectors Count równe 0 tak samo Current Pending Sector.

 

Tyle teoria mówi a jak w praktyce to wygląda.

C4 liczba operacji realokowania (Reallocation Event Count) - Wartość podaje liczbę operacji realokowania sektorów i jest ściśle związana z parametrem “Reallocated Sectors Count”. Cecha ta podaje liczbę prób przeniesienia danych z sektorów błędnych (oznaczonych jako Reallocated) do obszaru zapasowego dysku. Jeżeli wszystkie próby przeniesienia udały się to wartość ta jest równa parametrowi “Reallocated Sectors Count”. Jeżeli nie to wartość ta jest większa.

 

Screen

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7c49e873decce370.html

program HD Tune i przeprowadź Error Scan

Niestety laptopa właśnie oddałem ale robiłem ale quick scan (wszystko na zielono) bo nie miałem czasu na full scan. Poinformowałem, że dysk do wymiany mimo wszystko.

quick scan to jakbyś nie robił go wcale ale po SMART widać że są bad sectory których dysk nie mógł przenieść