Ocena sprzętu do gier (Intel, nVidia)

Uwierz, że odpowiednio dobrany zestaw może Ci się zwrócić w rachunkach za prąd - szybciej niż się tego spodziewasz :wink:

Pchanie się w starsze zasilacze ze względu na molexy to chyba trochę przesada - mając opony na większe felgi, wymieniałbyś koła?

Ba, wybrana przez Ciebie płyta nie posiada złącza IDE, co z molexem jednak trochę by się kłóciło - pomińmy to już, ze względu na to, że to jednak SATA.

Mając nowszy technologicznie model, to właśnie na tym zdecydowałbym się postawić system, nie na kilkuletnim - stary zawsze można zachować jako magazyn filmów/muzyki/obrazów gier.

Tylko jedno: #-o

  1. Już wczoraj wiedziałem, że ten dysk to 3.5 cala, ale zapomniałem napisać.

  2. sla17, polecam wnikliwie obejrzeć ten materiał:

–> 1:40 dziewczyna zdejmuje [nie bluzkę :P] boczny panel i mówi: “Here is the molex plug”. To samo jest po drugiej stronie i z tyłu. 3pin są tylko LEDowe z przodu i u góry.

  1. majcovsky, to nie moje wymaganie, że obudowa chce 3 molexów do wentylatorów i mój dysk twardy też, ale jednego. Wiem, że ta płyta nie ma IDE, zresztą i tak nie jest mi potrzebny. Chcesz pomóc to daj zasilacz mający 4 molexy, który jest nowej generacji.

Dalej czekam na odpowiedź czy mogę zainstalować na starszym dysku Win7 i włożyć go do kompletnie nowego komputera [tj. ze zmienionymi wszystkimi bebechami, oprócz DVD i tegoż starszego HDD]?

Przecież ten dysk nie wymaga koniecznie molexa! Wyciągnij go i przyjrzyj się - ma także zasilające złącze SATA.

Ostatecznie można kupić przejściówki sata na molex http://www.saturion.pl/product/93191/Ak … 174dac62a0

jeśli braknie ilościowo molexów a jest wystarczająca ilość sata. A zakup takiego zasilacza będzie usprawiedliwiony nowszą konstrukcją jak przekonują koledzy. Tak jak majcovsky pisał jesli dysk jest sata to i zasilanie sata więc zasilanie przez molexy zostają chyba tylko wiatraki z obudowy.

Możliwe. Przyjrzę się temu później i jeśli będzie trzeba to kupię przejściówki molex - sata.

W takim razie napiszcie mi proszę ile i jakie złącza ma ten XFX Core 550W :smiley:

MOLEXY??? Nie wierzę, aż musiałem podpiąć pod telewizor i włączyć 1080p - nie wierzę, że Zalman dał wentylatory na molexy… kto tak teraz robi?

Faktycznie ma wentylatory na Molex http://www.benchmark.pl/uploads/backend … _Z11_5.jpg przypatrz się :slight_smile:

No widzisz. A tak walczyłeś o to, że to są 3pin. Jednego nie rozumiem - co jest takiego złego w molexach? Czy to jest czyste “zuo”?

Co z tym zasilaczem?

Widzisz wiatrak podłączony przez Molex pracuje zawsze z tą samą prędkością, nie można np. podłączyć go pod Mobo i na np. ograniczyć jego obrotów przez PWM jeżeli chcesz mieć ciszej.

Rozumiem. Ale z tego co wiem, to te wiatraki mają dość małą prędkość. I są ciche.

A może dalibyście mi obudowę do 250zł z fajnym design’em? I wentylatorami bez molexa :stuck_out_tongue:

IMO, jeżeli Ci się ten Zalman podoba to go bierz, pewnie będziesz zadowolony, widzę że ma możliwość ułożenia kabli to będziesz miał porządek i przewiew :wink:

Wezmę go, ale zrobię mały myk. Zastosuje w nim Custom Cooling. Kupię oddzielnie 4 wentylatory 3pin [2x 80mm i 2x120mm], podłącze je pod płytę i będzie OK.

Teraz pytanie co do zasilacza XFX Core 550W. Z tego co widzę ma 3x SATA, z czego wszystkich potrzebuję jeśli prawdą jest, że mój stary dysk da się podłączyć przez SATA [ten szerszy]. Jednak widzę, że ma tylko 1 złącze 6pin i jedno złącze 8pin [6+2], oba złącza muszę podpiąć do grafiki.

Teraz pytanie czy mi wystarczy pozostałych złącz? Bo widzę na MOBO złącze 8pin. Czy mi tych złącz wystarczy? MOBO to ASRock P67 PRO3 (B3).

Nie pchaj się w 80mm, chyba, że instruktorzy w Z11 nie pomyśleli i nie ma miejsca na 120mm :slight_smile:

Wystarczy, wystarczy - do GPU z tego co wiem podpinasz dwa (bo 560 Ti ma na dwa chyba), EPS do mobo podłączasz, ATX jest - SATA masz, więcej do szczęścia nie trzeba :smiley:

Ma wtyczkę P8 i P24 więc wszystko jest OK, do Mobo są tylko te potrzebne, pod grafikę jak już wspomniałeś masz P6 i P6+2 oczywiście GPU w tym wypadku musi mieć taki układ, czyli np. 2 x P6 i będzie OK i obejdzie się bez gimnastyki :wink:

OK, dzięki wielkie. Jednak wezmę 2x 80mm 3pin [mają dość dobre położenie, tuż przy HDD, a że będę miał dwa HDD pracujące na 7200RPM wolę mieć lepsze chłodzenie w tym miejscu] i zostawię te dwa LEDowe co są w standardzie, bo one są już 3pin.

A po co na MOBO jest to 8pin wejście? Ono ma jakąś inną nazwę?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasilacz_komputera ->tabelka-> druga pozycja, tam jest co prawda P4 ale to jest to samo…

To co podałeś ma 4pin… Na płycie głównej na samej górze nad procesorem mam 8pin [takie jak dwa 4pin :P].

Płyta: ASRock P67 PRO3 (B3)

Na tej płycie nie ma ani jednego złącza P4…

Ile na tej płycie jest złącz 3pin? Widzę tylko 3, a potrzebuję 4 :?.

To tylko przykład, zasada ta sama, dla nowych płyt i CPU dają teraz P8, więcej prądu, zauważ że tam jest stary standard ATX, nie szukaj problemu gdzie go nie ma…

Co do płyty, nie zawsze dostajemy co chcemy :stuck_out_tongue: możesz kupić rozdzielacz 3pin z molex :smiley: i będzie grać. Mam w sumie 6 wentylatorów 5x 120mm i raz 140mm w budzie plus chłodzenie procesora z wentylatorem 120mm, 3 z nich podłączone są de regulatora obrotów, 2 do Mobo i jeden bezpośrednio do molex i wszystko gra, przestań cały czas myśleć nad problemami bo jak skończysz to się okaże że podzespoły są już tak stare że trzeba szukać nowych :stuck_out_tongue:

Dobra dobra :stuck_out_tongue:

Zostawiam tak jak jest :stuck_out_tongue:

Najwyżej popatrzę na zasilacz który ma podobną strukturę lecz odrobinę inne kable :stuck_out_tongue:

Zawsze zamiast samej nVidii można wsiąść HD7870 i do tego 8800GTS 512 (128ps lub więcej) do PhysX/CUDA i zrobić Cross SLI.