Ocena stanu HDD na podstawie S.M.A.R.T

Mam netbooka Acera z 250 GB dyskiem. Od jakiegoś czasu zaczęły mu się “zwiechy” i problemy z długim ładowaniem systemu.

Początkowo myślałem że winny jest system (Windows 7 x64 HP zainstalowany przez producenta) jednak po instalacji Ubuntu (które uruchamiane z pendrive chodzi wprost rewelacyjnie!) również z tym systemem zaczęły dziać się dziwne rzeczy.

Porobiłem testy sprzętu (Procek, RAM pod UltimateBootCD i wszystko wyszło OK) - także winy zamieszaniu jest raczej ten dysk.

Uruchomiłem program CrystalDiskInfo 3.8 i wyświetliło mi się to co na załączonym obrazku:

494226348c9f4c0am.jpg

Nie znam się na odczytywaniu S.M.A.R.T.A. i nie chce mi się w to teraz zagłębiać - więc po prostu spytam - czy ten dysk się jeszcze do czegoś nadaje, czy może kupować już nowy? Co sądzicie?

Ok dzięki za opinię.

Dla bezpieczeństwa danych kupię sobie nowy większy dysk - a ten zachowam ze względu na partycję eRecovery która może się jeszcze kiedyś przydać(oczywiście mam zrobione dyski DVD eRecovery Acera z obrazem tej partycji w celu przeniesienia systemu na nowy dysk :wink: )

Pozdrawiam.