Ocena zestawu do grania

Jak ocenianie ten zestaw? Coś zmienić?

Nie dawałem obudowy, bo mam ze starego kompa Fractal Core 3000. Zmieści się wszystko do tego pudełka?

Ewentualnie jaką obudowę wziąć do tego?

Zestaw: https://www.x-kom.pl/lista/it1axbjeb

Komp wypas tylko trochę ta karta graficzna droga jakbyś poszukał to pewnie za 2 stówki mniej byś znalazł ten model

Wypas wypasem, ale buda wspiera chłodzenie CPU do wysokości 160 mm, a Dark Rock Pro ma 163.

Procesor (i kartę) :wink:
Płyta za 900 zł, chłodzenie 350 bo będziemy kręcić darmowe herce!
Nie ma darmowych herców, za 450 zł masz prządną płytę, za drugie 450 myślisz o i7, która wystarczy na 5 lat bez kręcenia (rdzenie + wielowątkowość gier). Za te oszczędzone 600 zł ewentualnie (oraz/lub) celuj w 2070. Bierzesz 2 rzeczy “klasy średniej”, żadna nie na długie lada do gier aaa w High. Zamiast tego na starcie zakładasz, że procek “nie starczy” i dopłacasz do podkręcania…

te i5 też wystarczy na 5 lat.
Wg mnie spoko, ale pokombinować z RTX 2070.

To czy w kartę, czy w procesor dołoży, to rzecz wtórna, cokolwiek weźmie będzie rozsądniejsze od płyty za 900 i chłodzenia za 300 :wink: Autor na skromny budżet nie cierpi, a oszczędza na procesorze biorąc ultra drogie dodatki… nie rozumiem… Jak chce “Wyscigi” podkręcania, to za 200 zł komputer z core quadem i na forum już ma jednego speca od tego :wink:

A może wszystko ma zostać na lata i ewentualnie z czasem tylko wymiana CPU i GPU? Może komp ma także wyglądać?

Może, tylko (w nowych) to rzadziej płyta umiera, a częściej “procek nie starcza” lub zmienia się podstawka :wink: CO do wyglądu i estetyki, to nie wypowiadam się - kwestia gustu. U siebie powyłączałem wszystkie diodki, ale mam takie fajne lampki choinkowe, można powiesić na radiatorze i płycie, będzie dużo ładnych LEDków i kosztowały 5 zł :wink:

Zestaw jest kompatybilny, jedyny może być problem z zamontowaniem chłodzenia do procesora.
Zasilacz spokojnie wystarczy mniejszy, zależy ile chcesz podkręcać lecz chłodzenie również dałbym tańsze typu grandis.
Płytę wymieniłbym na Gigabyte Z390 AORUS PRO

Koniecznie z linkiem afiliacyjnym.

1 polubienie