Ocena zestawu HTPC - zestaw ze starych częsci + modyfikacje - czy warto?

Witam serdecznie,

  1. Sprzęt dość stary i zużywający sporo energii i ciepła, jak na zestaw do filmów. Według mnie lepiej to sprzedać i złożyć coś na APU lub i3/i5.

  2. Do pierwszej obudowy chłodzenie prawdopodobnie nie zmieści się. 

  3. W podobnej cenie dostaniesz wydajniejszy i bardziej zaufany Crucial M550.

  4. Karta referent? Sam wentylator można kupić, za stosunkowo małe pieniądze na allegro. Wymiana chłodzenia to już nieopłacalny interes. 

  5. Masz na myśli rozdzielczość 4K? Ten sprzęt jest do tego za słaby.

1 - to prawda, składałem go już troszkę czasu temu, ogólnie dobrze się to wszystko sprawowało, co do tego że będzie pożerał sporo energii to nie szkodzi mi to wcale, co do ciepła obudowa ma dobrą wentylację z tego co czytałem (chodzi o tę 2)

 

Sam nie wiem teraz co robić a co proponujesz żeby składać, czy to ma sens, wydajnościowo będzie lepiej czy podobnie ? Można coś zaporponować

 

2 - tak a ta 2 jest tańsza i bardziej mi do gustu przypadła powiem szczerze

 

3 - wezmę to pod uwagę jak będe dziś w sklepie czy spora jest to róznica ? w sensie w wydajności miejzy Kingston na tym Crucialem

 

4 - karta jest taka jak ponizej:

 

337728_0_original.jpg

 

Nie wiem czy gdzieś dostanę taki o to wentylator jak widać na zdjęciach, może takie coś bym zastosował, nie wiem czy to ma sens:

 

 

5 - Mówisz że jak nawet podkręce to nie będzie odtwarzał materiałów 4K ? To jest niemożliwe tak? Powiem szczerze ze nie znam się na tym aż tak bardzo

 

 

 

 

Dzięki za chęc pomocy

Podaj budżet na ewentualne złożenie zestawu.

 

M550 jest po prostu wydajniejszy i pewniejszy. Różnica nie jest duża, ale za wyborem Kingstona w tej cenie nie przemawia nic.

 

O grach w 4K możesz zapomnieć na tym zestawie. Filmy w tej rozdzielczości powinien teoretycznie odtworzyć, ale bardzo niewiele ich jest, więc tym bym sobie nie zaprzątał głowy