Ocena zestawu komputerowego za 3500zł - co zmienić/dodać/usunąć?

Dzień Dobry, zwracam się o pomoc i fachowe porady. Wiem, że użytkownicy forum udzielają fachowych opinii zatem do sedna. Przymierzam się do złożenia skrzynki :blush: cena jak w temacie 3500 zł - 4000zł max wiadomo, że trzeba będzie iść na jakieś kompromis bo tak nigdy nie złożylibyśmy zestawu. W grafice niżej przedstawiam dwie konfiguracje proszę o ich ocenę i ewentualnie naniesienie swoich “poprawek”

[/URL]

[/URL]

pozdrawiam :smile:

Zestaw nr. 1 znacznie lepszy ja bym go brał :slight_smile:

Chyba coś pogmatwałeś, bo przy takim założeniu poruszamy się w przedziale cenowym oo 0 zł do 7000 zł :wink:

Dzięki za uwagę. Poprawione max do 4k. :slight_smile:

Kiedy będziesz ten zestaw kupował?
Jaki masz monitor?
Procesor jak widzę zamierzasz podkręcać?

Myślę za 2-3 tyg. Nie jest wykluczone aby w przyszłości podkręcić procek dla lepszej wydajności,ale nie jest to jakiś główny wyznacznik. Komputer, który chce złożyć chciałbym aby posłużył na 2-3 lata i ewentualnej modyfikacji podzespołami w późniejszym czasie ( np dołożenie kości RAM itp. ). Co do monitora to trochę inny temat… …trochę wytrąciłem się z tematami monitorów i nie jestem na bieżąco … dlatego możesz polecić jakiś ekranik 22-24 calowy :slight_smile:

Jeden z lepszych w swojej cenie: iiyama G-Master Black Hawk G2530HSU :wink:

Płytę główną zmień na MSI Z370 Gaming Plus - lepsza sekcja zasilania.

Pamięć RAM wziąłeś najwolniejszą i to jest błąd z perspektywy wydajności w sporej liczbie gier. Dopłać co najmniej do 2800 MHz.

Posiadasz chłodzenie procesora? Jeśli nie to również musisz je kupić i to nie byle jakie pod ten procesor.

Pod warunkiem, że masz w nosie odwzorowanie kolorów oraz kąty widzenia, z racja posiadania przez ten monitor matrycy TN.

Odwzorowanie kolorów stoi na przyzwoitym poziomie, podobnie jest z kątami widzenia. Nie popadajmy w przesadę.

W porównaniu z czym? TN to jest TN. Specyfikacji nie przeskoczysz.

Panowie a jaki ewentualnie inny procesor który równie jest wydajny a nie potrzebuje chłodzenia ? i jak bym został przy tym procku to jakie chłodzenie polecacie ? na co zwracać uwagę przy wyborze chłodzenia ?.

Zatem ja bym proponował odezwać się tutaj kilka dni przed zakupem, a nie kilka tygodni. Na początku marca powinny się pojawić tańsze płyty pod Coffee Lake. Poza tym obecnie z kartami graficznymi jest spory problem z dostępnością i cenami, ciężko powiedzieć jak to będzie wyglądać za parę tygodni. Może być lepiej, a może jeszcze gorzej.

Witam ponownie, zakup komputera za kilka dni. Na chwilę złożyłem taki zestaw: proszę o opinie. Zakup jutro lub w poniedziałek.

Darmowy hosting iv.pl

pozdrawiam

A nie lepiej wziąć któryś z tych: https://www.x-kom.pl/p/331881-dysk-ssd-goodram-120gb-25-sata-ssd-cx300.html lub https://www.x-kom.pl/p/387048-dysk-ssd-goodram-120gb-25-sata-ssd-mlc-irdm-gen2.html?

A gdzie system?

System już mam więc nie ma potrzeby go uwzględniać w zestawieniu.

SSD marny, płyta główna przeciętna, zasilacz budżetowy, grafika w chorej cenie jak na wersję Low Profile. Do tego Ryzen bez chłodzenia w zestawie, także czym zamierzasz ten procesor chłodzić? Jak dla mnie słaba opcja.

Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300


SilentiumPC Regnum RG4T

Palit GeForce GTX 1050 Ti DUAL OC 4GB

SilentiumPC 600W Vero M2