Ocena zestawu komputerowego za 3500zł - co zmienić/dodać/usunąć?

(obserwator123) #1

Dzień Dobry, zwracam się o pomoc i fachowe porady. Wiem, że użytkownicy forum udzielają fachowych opinii zatem do sedna. Przymierzam się do złożenia skrzynki :blush: cena jak w temacie 3500 zł - 4000zł max wiadomo, że trzeba będzie iść na jakieś kompromis bo tak nigdy nie złożylibyśmy zestawu. W grafice niżej przedstawiam dwie konfiguracje proszę o ich ocenę i ewentualnie naniesienie swoich “poprawek”

[/URL]

[/URL]

pozdrawiam :smile:

(Jamanej) #2

Zestaw nr. 1 znacznie lepszy ja bym go brał :slight_smile:

(WODZU) #3

Chyba coś pogmatwałeś, bo przy takim założeniu poruszamy się w przedziale cenowym oo 0 zł do 7000 zł :wink:

(obserwator123) #4

Dzięki za uwagę. Poprawione max do 4k. :slight_smile:

(Ationx) #5

Kiedy będziesz ten zestaw kupował?
Jaki masz monitor?
Procesor jak widzę zamierzasz podkręcać?

(obserwator123) #6

Myślę za 2-3 tyg. Nie jest wykluczone aby w przyszłości podkręcić procek dla lepszej wydajności,ale nie jest to jakiś główny wyznacznik. Komputer, który chce złożyć chciałbym aby posłużył na 2-3 lata i ewentualnej modyfikacji podzespołami w późniejszym czasie ( np dołożenie kości RAM itp. ). Co do monitora to trochę inny temat… …trochę wytrąciłem się z tematami monitorów i nie jestem na bieżąco … dlatego możesz polecić jakiś ekranik 22-24 calowy :slight_smile:

(Lelem) #7

Jeden z lepszych w swojej cenie: iiyama G-Master Black Hawk G2530HSU :wink:

(Odyniec_Stary) #8

Płytę główną zmień na MSI Z370 Gaming Plus - lepsza sekcja zasilania.

Pamięć RAM wziąłeś najwolniejszą i to jest błąd z perspektywy wydajności w sporej liczbie gier. Dopłać co najmniej do 2800 MHz.

Posiadasz chłodzenie procesora? Jeśli nie to również musisz je kupić i to nie byle jakie pod ten procesor.

Pod warunkiem, że masz w nosie odwzorowanie kolorów oraz kąty widzenia, z racja posiadania przez ten monitor matrycy TN.

(Lelem) #10

Odwzorowanie kolorów stoi na przyzwoitym poziomie, podobnie jest z kątami widzenia. Nie popadajmy w przesadę.

(Odyniec_Stary) #11

W porównaniu z czym? TN to jest TN. Specyfikacji nie przeskoczysz.

(obserwator123) #12

Panowie a jaki ewentualnie inny procesor który równie jest wydajny a nie potrzebuje chłodzenia ? i jak bym został przy tym procku to jakie chłodzenie polecacie ? na co zwracać uwagę przy wyborze chłodzenia ?.

(Ationx) #13

Zatem ja bym proponował odezwać się tutaj kilka dni przed zakupem, a nie kilka tygodni. Na początku marca powinny się pojawić tańsze płyty pod Coffee Lake. Poza tym obecnie z kartami graficznymi jest spory problem z dostępnością i cenami, ciężko powiedzieć jak to będzie wyglądać za parę tygodni. Może być lepiej, a może jeszcze gorzej.

(obserwator123) #14

Witam ponownie, zakup komputera za kilka dni. Na chwilę złożyłem taki zestaw: proszę o opinie. Zakup jutro lub w poniedziałek.

Darmowy hosting iv.pl

pozdrawiam

(Lelem) #15

A nie lepiej wziąć któryś z tych: https://www.x-kom.pl/p/331881-dysk-ssd-goodram-120gb-25-sata-ssd-cx300.html lub https://www.x-kom.pl/p/387048-dysk-ssd-goodram-120gb-25-sata-ssd-mlc-irdm-gen2.html?

(daras28-82) #16

A gdzie system?

(obserwator123) #17

System już mam więc nie ma potrzeby go uwzględniać w zestawieniu.

(Ationx) #18

SSD marny, płyta główna przeciętna, zasilacz budżetowy, grafika w chorej cenie jak na wersję Low Profile. Do tego Ryzen bez chłodzenia w zestawie, także czym zamierzasz ten procesor chłodzić? Jak dla mnie słaba opcja.

(Nameziss) #19

Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300

SilentiumPC Regnum RG4T

Palit GeForce GTX 1050 Ti DUAL OC 4GB

SilentiumPC 600W Vero M2