Ocena zestawu oraz możliwość ulepszenia

Mój komputer:

płyta główna: Gigabyte ga-p31-ds3l

ram: 1024 Kingston DDR2-800 ( 400mhz) x2

k. graf.: GeForce 9600GT 512mb

procesor: Core 2 Duo E7200 2.53ghz

zasilacz: Delta Electronic GPS 350AB A REV 00F

  1. Aktualnie zastanawiam się nad instalacją Windowsu 64 bitowego, dobry pomysł?

  2. Chciałem w przyszłym roku coś zmienić, ulepszyć i jaką najtańszą drogą do tego dojść, patrząc na moją jednostkę. Nie chcę jakiś kosmicznych wymogów, komp już ma 2.5 roku i nie chce aby odstawał od aktualnych osiągnieć.

Myślałem nad tym, aby procesor podkręcić na około 3.5ghz, wiąże się to oczywiście z kupnem chłodzenia, tutaj pytanie czy zasilacz wytrzymie.

Następnie tutaj kolejny problem, mało RAM’u i problem z płytą główną, która nie obsługuje DDR3. Tutaj zadaje pytanie CZY: dokupić 2048 ramu DDR2 i osiągnąć maximum ( płyta obsługuje tylko 4giga) czy wymienić płytę na nowszą, obsługującą DDR3 ( kupować już z lepszym procesorem, czy opłaca się samą dobrą płytę kupić tylko ze względu na ram a zostawiając stare komponenty).

Bardzo prosił bym o pomoc, bo chciałbym to zrobić jak najtaniej, a wyciągnąć jeszcze coś z mojego maleństwa ;D

Pozdrawiam.

  1. Bez sensu, nie wykorzystasz tego (nie masz nawet 2 gb ramu)

  2. Nie możliwe, to jest taki rupieć, że po prostu trzeba by w nim wymienić wszystko :smiley:

Zostaw sobie obudowę, reszta na śmietnik chyba że ktoś kupi za 200-250 zł, i składaj nowy zestaw.

Płyty nie ma sensu wymieniać -teraz z nowych są tylko gorsze w sprzedaży .

Dokup 2gb pamięci ram .

Komputer nie jest absolutnie żaden rupieć.

Jak będziesz podkręcał procesor to wymień zasilacz .

Ja na Twoim miejscu zrobiłbym tak:

-kupić jeszcze 2gb w jednej kości ramu

-sprzedać ten zasilacz za jakieś 6dyszek jak pójdzie i kupić coś typu fortron lub chieftec jakieś 450wat(kosztują w okolicach 100zł)

-następna rzecz to podkręcił proca ale nie do 3,5ghz :smiley: wystarczy na około 3.0ghz(dłużej pożyje i w ogóle)

-jeżeli chcesz pograć w nowsze gry to sprzedawaj te 9600gt,może do 150zł ktoś da:) i dołóż do grafiki radeon 4850(dwa albo więcej razy lepsza,kosztuje koło 220zł)

To na tyle ode mnie

Jeśli nie chcesz, by odbiegał od dzisiaj to albo kupić procesor C2Q Q9300, 4GB RAM, wymienić zasilacz, grafikę - jak widać, dosyć dużo, lepiej kupić od razu coś nowego. Masz dysk, napęd i obudowę więc 500zł odpada na starcie.

Zasilacz - http://www.morele.net/zasilacz-aerocool … 50-359408/

Pamięć ram - http://www.morele.net/pamiec-good-ram-d … 2g-102378/

Chłodzenie - http://www.morele.net/silentiumpc-spartan-he923-309590/

Na początek - 276 zł (chyba że używane to taniej)

Ja się dziwię że komputer z tym zasilaczem wytrzymał a tak poważnie to jak chcesz tanio to tak: dokupić RAM, grafika do wymiany w miarę tanio to gf gts 250 ale to tylko używka, no i przede wszystkim zasilacz który jak wiadomo jest podstawą prawidłowej pracy kompa tylko nie jakiś Tracer czy coś w tym rodzaju tylko OCZ, Corsair itp. sprawdzone marki.

dziekuje za pomoc, wstępnie zostałem uświadomiony co moge zrobić. Prawdopodobnie za kilka miesięcy zwrócę się do was o pomoc w dobraniu komponentów. Tylko kilka pytań jeszcze:

  1. Zasilacz 450 W spokojnie wystarczy ?

  2. Co do kupna ramu, gdzieś czytałem że należy kupować ram z tej samej firmy, gdyż gdy się ma z innych firm mogą wystąpić niedogodności. ?

  3. To cudeńko: SilentiumPC Spartan HE923 prawdopodobnie nie zmieści mi się do mojego maleństwa :stuck_out_tongue: bo mam ten typ obudowy w której zasilacz jest na górze i jest naprawdę mały prześwit między końcem płyty, a zasilaczem.

Pozdrawiam.

  1. Styknie do obecnej konfiguracji.

  2. Winno się tak robić, ale lepiej kupić te 2GB i zobaczyć - może będzie współgrać, jak nie to sprzedać to co masz i kupić drugi komplet, by dobić do 4GB

  3. U mnie to chłodzenie nie wychodzi poza obrys płyty głównej, daj zdjęcie na wszelki wypadek ale podejrzewam, że do ciebie też wejdzie :slight_smile: