Ocena zestawu za ok. 3800 złotych

Witam,

 

Skompletowałem w końcu sobie poniższy zestaw. Proszę o ocenę i uwagi. Nie jestem w stanie doczytać wszystkich opinii i ew. problemów.

 

CPU: Intel Core i5-4690K

GPU: MSI GTX 960 GAMING 2GB

MOBO: Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3

RAM: G.Skill TridentX DDR3 2x4GB 2400MHz CL10

SSD: Crucial M550 128 GB

HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB

PSU: Cooler Master G550M 550W Modularny 120mm 80+

CASE: Zalman Z3 Plus

Chłodzenie: Thermalright HR-02 - Macho 120 Rev.A

 

Pozdrawiam!

tutaj mogą być kłopoty 

RAM: G.Skill TridentX DDR3 2x4GB 2400MHz CL10

za wysokie radiatory mają te pamięci i może kolidować z dodatkowym chłodzeniem Thermalright HR-02 - Macho .

 

ta MOBO: Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3 koniecznie musi być ? (nie ukrywam jest bardzo dobra)

jeśli chodzi o cenę  ma nie przekraczać tych 3800 zł czy można ją troszkę przekroczyć?

 

Jeśli chodzi o RAM to zdejmowane są radiatory w G.Skillach. RAM-u raczej nie chciałbym zmieniać. Ew. chłodzenie w tym przypadku. Tylko, takie żeby dobre temperatury były przy OC Intela i w podobnych pieniądzach. Jeśli chodzi o płytę główną to powiem Ci, że dużo czasu spędziłem na poszukiwaniach dobrej płyty głównej. W MSI brakuje mi głównie Dual BIOS-a, ASRocki teoretycznie wysokie temperatury przy OC, w ASUS-ach też mi czegoś brakowało, a po tym jak na początku skreśliłem od razu Gigabyte i przejrzałem resztę na wylot, postanowiłem jednak spojrzeć i na Gigabyte. Wyposażenie za 5 stówek jest świetne w porównaniu do reszty. Nie wiem co konkretnie masz na myśli w przypadku płyty głównej, czy masz jakąś lepszą propozycję. Jeśli chodzi o same koszty to domyślam się, że pewnie chodzi o grafikę. Jednakże nie mogę sobie pozwolić na dorzucenie 6 stówek do GTX 970, a i też nie wiem jak będzie u mnie z czasem na granie, dlatego wolę się wstrzymać a potem ew. wymienię grafikę. Natomiast wolę zostać przy Z97 niż B85, bo potem czuję, że będę żałował.

Jakie masz sugestie gdybyś ty dostał taką ofertę i za te pieniądze, co byś tutaj zmienił. Z czystej ciekawości pytam, bo bardzo chętnie poznam kogoś innego punkt widzenia, powiedzmy że 150-200 jeszcze w ostateczności bym dorzucił jeśli naprawdę byłoby warto.

dokładnie tak, odkręcasz te radiatorki ,na tej płycie i z tym chłodzeniem by to wyglądało tak

http://www.rehwolution.it/wordpress/wp-content/uploads/2013/11/Thermalright-Macho-HR02-Rev.-A-BW-10.jpg

tam minimalnie może ta druga pamięć haczyć .

 

 

 

teraz już wiem co chcesz i do czego :slight_smile:

nic bym nie zmienił ,no może ewentualnie dałbym chłodzenie umożliwiające regulacje wentylatora np. to 

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-noctua-nh-u12s-573118/

i więcej nic bym nie zmienił .