Ocencie ten komputer

(Pkulawczuk) #1

Witam,

Mam możliwość zakupienia tego komputera(używanego) i moje pytanie jest takie: czy ogarnie w sposób zadowlający Modern Warfare3??? Oczywiście za miesiąc lub dwa będę wymieniał kartę graficzną w nim. Dodam, że całość mogę kupić za 2000zł z monitorem LG flatron 23cale, Windowsem 7 32bit ultimate oraz myszka i klawką. Co ewentualnie nadawłoby się do wymiany wg was?? MOja wiedza na temat PC stanęła w miejscu, gdy kupiłem Xboxa 3 lata temu:D:D

Specyfikacja PC :

Procesor: Phenom II 550 BE 4x3,1 Ghz + Silentium PC

Płyta główna: GA-MA770-us3 rev 2.0

PAMIĘCI: PATRIOT MEMORY 2x2GB

Grafika: GTS250 GAINWARD 1024GB/256

Obudowa : Aerocool PGS RS- 9 RED DEVIL + 4 ciche 120mm wentylatory

Zasilacz: OCZ ZS 650W

Dyski twarde 320 + 500GB

(Veers) #2

Za takie same pieniądze (lub niewiele większe) dostaniesz nowocześniejszy zestaw. Dla przykładu, bazując na konfiguratorze Komputronika (który nie jest szczytem jeśli chodzi o tanie zakupy), wybierając podzespoły podobne do prezentowanej konfiguracji, można kupić zestaw za 2100 zł z następującymi różnicami:

• CPU AMD Phenom II Quad-Core 965 BOX Black Edition

• Asus M5A78L/USB3

• GeForce with CUDA GT 520 Gainward 1GB DVI&HDMI D-SUB (PCI-E)

• Seagate 1 TB Barracuda (64MB, SATA/600)

Do rozważenia zostaje kwestia dodawanego gratis do tamtego komputera monitora (wartość nowego to 800 zł, więc skoro ktoś go dodaje gratis ....). No i oczywiście kwestia systemu operacyjnego. To że komputer "chodzi pod Windows 7" - niekoniecznie musi oznaczać że system jest legalny.

(Jakublamczyk) #3

Moim zdaniem za 2000 zł opłaca się kupić taki zestaw. Na tym sprzęcie mw 3 spokojnie powinno chodzić na maks. detalach. Może nawet gry pokroju battlefield 3 pójdą na minimalnych/średnich. Jak dałbyś radę to zmień grafę bo jest trochę słaba na te nowsze gry.

(Pkulawczuk) #4

Windows jest legalny wszystkie papiery są do niego. Mam zamiar kupić lepszą kartę za miesiąc góra dwa. Coś jeszcze wypadałoby zmienić???

(sla17) #5

Oprócz GPU? Można by się na CPU szarpnąć, ale to najlepiej jakbyś samemu zobaczył, jak by śmigało.

(igrek) #6

Veers , szkoda pchać do phenoma GT 520 bo to cieniutka karta, zapewne z szyną pamięci 64bit. Wiem że komputronik jest drogi, ale w innych sklepach można lepsze złożyć :slight_smile:

(Pkulawczuk) #7

A powiedzcie mi czy karta Geforce GTX 550Ti 1gb Cyclone II OC byłaby dobrym rozwiązaniem???

(sla17) #8

O wiele lepszym niż GT 520, ale również kuleje cena/jakość. Już lepiej dołożyć do HD6850 (lub GTX460, jeśli wolisz nVidię)

(Veers) #9

Jasne - toż to tylko przykład był, by ukazać że okazja jest prawie żadna :wink:

(L2m1k3) #10

jeśli wolisz zielonych, to również GTX560 byłby znośnym wyborem.