Ochrona bankowości internetowej ESET Smart Security nie działa po aktualizacji Windows 10

(squeet) #1

Szanowni,
Tak jak w temacie. Po najnowszych aktualizacjach systemu Windows 10 Home, ESET Smart Security w wersji 10.1.219.1 wyświetla mi informację, że komputer nie jest chroniony przed niektórymi zagrożeniami, funkcji nie udało się uruchomić. W necie znalazłem taki wątek:

Zastanawiam się, czy to te aktualizacje zepsuły funkcje i trzeba poczekać na update? Ma ktoś z Was coś podobnego u siebie na tym systemie?
Pozdrawiam.

(Seba228215) #2

Spróbuj :

1. Ze strony www.eset.pl ściągnij z sekcji wybranej przez siebie wersji Eseta Live Installer (ewentualnie cały setup w odpowiedniej edycji 32 lub 64 bit).
  2. Odinstaluj Eset z dysku.
  3. Wykorzystaj plik ściągnięty z www.eset.pl i z niego zainstaluj Eseta jako administrator.

Uwaga : w którymś momencie możesz być poproszony o restart urządzenia. Wykonaj go wtedy.

P.S. Ochrona Bankowości Elektronicznej Eset jest na razie niezgodna z Microsoft Edge.

(squeet) #3

Można jeszcze dla pewności całkowitego usunięcia lub w razie kłopotów skorzystać ze specjalnego narzędzia:

Już jest wszystko ok. Także nie mam pojęcia, co to się stało…
Aktualizacji do nowszej wersji również nie było.

(Seba228215) #4

Mi też na chwilę się Eset wyłączał, jak była wymagana ponowna rejestracja komponentów w centrum zabezpieczeń Windows 10 czy za pierwszym razem, jak trwało aktualizowanie baz wirusów, to też były niektóre funkcje nieaktywne. :slight_smile:

(roobal) #5

Eset w trayu jest, a w programy i funkcje nie ma? Jesli tak, uzyj eset uninstaller w trybie awaryjnym i zainstaluj eseta na nowo.

Pomoc techniczna jest bardzo pomocna, napisz do nich to powiedzą co zrobić w razie problemów.