Ochrona mail przez programy antywirusowe


(p19koz) #1

Może mi ktoś rzeczowo wyjaśnić na czym polega ochronna poczty przez programy antywirusowe. Przecież normalnie anty. sprawdza wszystkie otwierane pliki, przecież nie skanuję on poczty już na serwerze. Wytłumaczcie mi proszę to wyraźnie i powiedzcie czy rzeczywiście wpływa to znacząco na poprawę bezpieczeństwa czy tylko to chwyt marketingowy.


(system) #2

to skanuje to co otwierasz to co widzisz

otwierasz emaila i skanuje text i to co otwierasz zalaczniki

jak wirus bedzie chcial sie zekomo zainstalowac na dysku to odrazu antivirus go blokuje i tyle


(p19koz) #3

Jakoś Twoja wypowiedź mnie nie przekonuje.

  • Po pierwsze program antywirusowy zawsze skanuje to co się otwiera.

  • Po drugie, także antywirus zawsze sprawdza w czasie rzeczywistym dane pobierane z sieci (i poczty też się to tyczy, bo już parokrotnie Avira AntiVir PersonalEdition Classic mi wykrył wirusa podczas pobierana poczty, a on nie ma ochrony poczty)

  • A to z tekstem - to mnie rozwaliłeś :o - Co niby pilnuje abym magicznego zaklęcia nie przeczytał i nie znikną lub jak zombi sam nie uszkodził swojego komputera :slight_smile: .


(Kostka 95) #4

Mi mój antywirus sparawdza czy odbierane wiadomości nie są zainfekowane polecam Kaspersy Internet Security 6.0


(Maleńka) #5

Program antywirusowy nie chroni Twojej poczty (zresztą jest mu ona obojętna) - chroni Twój komputer przed wirusami - to chyba jest jasne :lol:


(p19koz) #6

No i znowu pudło. Ponieważ producenci zapewniają, że chroni np. Avira AntiVir PersonalEdition Premium się różni od darmowej wersji Classic między innymi skanerem poczty POP3. Na dowód:

http://www.avira.com/en/products/avira_ ... emium.html

Inne komercyjne Antywirusy też rzekomo chronią pocztę:

Norton AntiVirus 2007

http://www.symantec.com/pl/pl/home_home ... id=nav2007

BitDefender 9 Professional Plus

http://www.bitdefender.pl/product.php?prod=37&tab=1

i inne

Także pytanie dalej jest aktualne :?


(Waldek Z) #7

Tu widzę niezrozumienie tematu. Są 2 sposoby sprawdzania poczty.

  1. Zanim zostanie dostarczona do klienta poczty (może być mizerny Outlook ). W takim wypadku skaner "ustawia" przed klientem i pracuje jak proxy- składa pocztę sprawdza i odsyła do klienta. Wady dłuzszy czas dostarczenia poczty. Zalety większa skuteczność -możliowość zastosowania dodatkowych filtrów.

  2. Poczta jest zapisywana lokalnie na dysk (potencjalnie stwarza to niebezpieczeństwo) i zanim klient poczty ją przetworzy ochrona rezydentna (poczty) sprawdza wiadomość. Zalety szybciej dostarczana jest poczta. Wady plik jest na dysku

To nie jest chwyt marketingowy.Usługodawcy ze względów kosztowych korzystają np Clamav'a (to dobry program ale posiada mała bazę) i wirus nie wyłapany przez wtyczkę antywirusową w serwerze pocztowym "uśmiechnie" się do Ciebie. Twój pełny antywirus go wyłapie. To nazywa sie dywersyfikacją ochrony. Co dwie bazy to nie jedna.


(p19koz) #8

VKO123

Dzięki wielkie za rzeczową odpowiedź.

Wychodzi na to, że to tylko bajer. Bo mój Avira AntiVir PersonalEdition Classic po mimo braku funkcji ochrony poczty i tak mi wywala "zagrożenia" podczas ściągania poczty z serwerów przez The Bat!.


(Kostka 95) #9

Wszystkie programy antywirusowe powinny skakowac otwierane wiadomosci w poczcie np Avast czy Kaspersky.Ja uzywam Kasperskiego Internet Security 6.0 i on ma taka funkcje ale jak jej nie chcem to moge to wyłączyc w avascie jest tak samo według mnie te oprogramowania antywirusowe sa najlepsze.


(Waldek Z) #10

Wychodzi na to, że to tylko bajer. Bo mój Avira AntiVir PersonalEdition Classic po mimo braku funkcji ochrony poczty i tak mi wywala "zagrożenia" podczas ściągania poczty z serwerów przez The Bat!.