Ochrona pendrive'a przed wirusami

Witam,

Sieć mojej uczelni jest jak jeden wielki wirus. Gdzie bym nie podpiął mojego pendrive’a, to od razu łapię na niego pełno wirusów.

Może znacie jakis programik portable, który można zainstalować na pendrive’a i żeby on chronił mój napęd flash?

Znalazłem program USB Disk Security, ale on chroni tylko PC przed zainfekowaniem z USB. A w drugą stronę? Ochrona USB przed atakami z PC?

Dodam, że mam zwykłego pendrive’a a nie SanDisc’a z technologią U3

No to kamilu_w wypróbuj ten program, a warto jeszcze poczytać co tam napisano…

http://www.searchengines.pl/index.php?s … ntry369724

Napisz skąd pobierałeś USB Disk Security.

Do czyszczenia pendrive’a programik PRT-Perlovga

Warto też wyłączyć autostart:

w start->uruchom wpisujesz “gpedit.msc” i szukasz

Komputer->Szablony Administarcyjne->System i tam znajdujesz zasadę ‘Wyłącz funkcję autoodtwarzanie’

ustaw na Włączony.

A na pena wchodź nie przez Mój komputer, tylko start->uruchom-> wpisujesz literę dysku np f:

Proponuję przeczytać ten wątek:

http://www.searchengines.pl/Infekcje-z- … 94761.html

Masz tam opisane jak chronić sam komputer (wyłączenia autoodtwarzania, zmiana uprawień do odpowiednich gałęzi rejestru lub wyłączenie odczytu pliku autorun.inf) a także samego pendrive’a - tworzenie na nim katalogu o nazwie autorun.inf (pod Linuxem taki katalog można utworzyć bez problemu, pod Windowsem ->Flash Disinfector). Natomiast same pliki wykonywalne wirusów i tak i tak będą się kopiować na pena, ale już nie będą groźne i będzie je można zwyczajnie usunąć.

Dodatkowo nie uruchamiać z pena nieznanych programów. Alternatywnym wyjściem jest zakup pendrive’a z możliwością blokady zapisu.

Kurcze wiem jak sobie radzić z syfem :smiley: Nie chodzi mi o to, jak się tego pozbyć, tylko jak sprawić, by to się nie dostawało na mój USBdrive.

A USB Disk Security nie ściągałem, tylko znalazłem info o tym na necie. W domu skutecznie chorni mnie Avast, Comodo i zdrowy rozsądek.

Gorzej jest na uczelni - tam nie ma żadnego antywira, firewalla. Zostaje tylko moje doświadczenie i zdrowy rozsąde, ale wiedząc, że tam jest taki syf to najlepiej, żeby tam nic nie podłącząć… ale tak się nie da ;/

Zainstaluj sobie www.usblock.pl i bedziesz mial problem z wirasmi z glowy. Nie jest tak, ze antywirus wszystko zabezpiecza.

Sam bedizesz decydowal co i jak jest uzywane w Twojm kompie a nie ze kazdy wtyka pendrive …jak chce :slight_smile:

Po 1 to odgrzewasz stare posty (prawie 2 lata), a po drugie nie o to chodzi. Jeszcze za czasów dyskietek był taki fajny “myk”, że jak się zmieniało położenie takiego małego kwadracika, to dyskietka działała w trybie “read only”. I to by było dla mnie najlepsze rozwiązanie, by móc ustawić mojego pendriva właśnie w stan tylko do odczytu.

kamil_w ,

jeżeli szukasz jeszcze tego softu do blokowania zapisu na flashu to polecam USB WriteProtector.

http://www.gaijin.at/dlusbwp.php

R.