Ochrona Praw Autorskich Na Blogu

Witam chciałbym założyć bloga na którym umieszczałbym wpisy własne jak i innych osób czasem cytaty itp za KAŻDYM razem jasne bym zaznaczał, iż dany wpis nie jest mój i podawałbym źródło i autora. Nasnuwa mi się pytanie czy muszę pytać o zdanie danej osoby? Będę starał się to robić ale może się zdarzyć iż jest to stary blog, artykuł i namierzenie danej osoby będzie ciężkie. A co z filmikami z YouTube bądź artykułami z gazet czy felietonów?

Wypadało by zapytać czy akurat tą treść możesz skopiować na swoja stronę czy bloga.

Będe sie pytał ale np blog jest nie prowadzony od X czasu i adres w nim zamieszczony jest nie aktualny - i tu czy łamię prawa autorskie? czy nie?

gdy cytujesz (dajesz >" "<) i podajesz zrodlo wpisuje to nie , nie lamiesz praw autorskich :slight_smile: chyba ze na stronie jest znak copyrigtu i napisane ze kopiowanie… jest zabronione, tutaj musisz sie zapytac :slight_smile:

!GrOcAL! , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący dokładniej o problemie. W przeciwnym razie temat może zostać usunięty.

Proponuję nie wypowiadać się w tematach, o których masz blade pojęcie, bo tylko wprowadzasz autora w błąd. Wszelkie utwory są chronione prawem autorskim ‘z urzędu’ i żadne śmieszne znaczki nie są potrzebne. Dalej, w przypadku przeklejania całych wpisów, nie możemy nawet mówić o cytacie, tylko o ‘przedruku’ i ewidentnie wymaga to zgody twórcy.

Tak, łamiesz. Bo to w Twoim interesie jest skontaktowanie się z autorem, jeżeli Ci się nie uda, nie powinieneś był wykorzystywać jego pracy.

A jak to się ma do wklejenia linku do artykułu?? , np. chciałem się podzielić z Wami tym co znalazłem dziś w siec - http://www.xxxxxxxxxx/ssss//ss.pl ?\

I ewentualne filmiki z YT?

Airborn - jak zmienić tytuł? zmieniło mi tylko podtytuł…

YT sam udostępnia kod do osadzenia filmików na swoich stronach, a filmy łamiące prawa autorskie są teoretycznie wycinane przez obsługę, sądzę więc, że tutaj nie powinno być problemu. Problemu nie ma też oczywiście z linkowaniem, czy cytowaniem fragmentów (a nie całości) artykułów.

Tytuł tematu zmienia się poprzez edycję pierwszego postu w danym temacie.