Ochrona przed BOTami


(si@tk@rz) #1

Otóż mam stronę i przez te stronę można sobie rezerwować pokoje na hotelu, jednak dziennie przychodzą mail'e wygenerowane przez roboty, bo nikomu nie chciałoby się dziennie wysyłać po 20 rezerwacji. Jak mogę się przed takim mechanizmem działania zabezpieczyć. Myślałem aby umieścić coś w stylu co jest na rapidzie. Obrazek na którym narysowany jest napis i obok należałby wpisać ten napis i dopiero można byłoby zarezerwować pokoje. Albo dajmy na to zadać po prostu pytanie: ile liter jest w słowie hotel i po wpisaniu właściwej odpowiedzi można by rezerwować pokój. Proszę o dokładne wytłumaczenie jak można to zrobić. Jakich komend użyć i w którym miejscu.


(W Kowaluk) #2

Może pomoże ci informacja, że to nazywa się captcha.


(si@tk@rz) #3

Tak to coś nazywa się captcha tylko czytałem że tej techniki blokowania przed botami nie polecają, są jakieś inne, mniej uciążliwe dla użytkowników.


(Kutar 0) #4

Polecają, czy nie... korzystają z tego setki użytkowników, nawet takie firmy jak Google czy Microsoft. Wszystko ma swoje wady i zalety. Są inne techniki, ale z kolei są dość kłopotliwe i czasochłonne dla twórców strony. Ja używam captcha i jest OK :slight_smile:

Tu masz o tym jak zrobić autoryzację kodem z obrazka

http://compzone.org/art-Autoryzacja+kod ... HP-30.html

a tu masz artykuły przeciw captcha i inne

http://pornel.net/captcha

http://pornel.net/antyspam