Ochrona tradycyjnego telefonu przed płynami

Witam mam pytanie czy owinięcie telefonu w jakąś folię czy jednorazówkę może mu zaszkodzić? wg kumpla może uszkodzić styki, poniekąd zaparuje w środku i się skropli woda. Pytam, ponieważ od jakiegoś czasu mam dosyć mokrą bądź suchą robotę zależy, gdzie mnie wyślą.

a). Na frezarkach używa się swego rodzaju chłodziwa lub emulsji do rozcieńczania wody i robiąc sztuki w rękawiczkach wiadomo pod rękawiczką na ręce zostanie chłodziwo i potem telefon jest brudny,

b). Czasem robię na piaskarce tutaj problemem jest kurz i piach, bo te rękawiczki robocze nie wytrzymują po dniówce naporu piachu suchego pod ciśnieniem, ale tu w sumie można wytrzeć i po sprawie,

c). Jakieś przenoszenie beczek 200l z choćby piachem; mogę się ubrudzić smarem, olejem itd. choć tutaj tez średni problem, bo mogę wetrzeć płyn w ubranie robocze.

Zauważyłem bez odblokowania klawiatury pod światło ,że obudowa wraz z ekranem lekko zszarzała głównie od chłodziwa, choć da się pisać i przeglądać zdjęcia.

Posiadam http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/gte2121/

Do twojego telefonu to polecam jakieś etui sobie kupić - silikonowe lub inne tego typu. Zawsze możesz sobie kupić jakieś nieprzemakalne etui (ja mam np takie na mojego Samsunga Galaxy S3 - i w kajaku sobie możesz popływać :slight_smile:

W sumie zapomniałem o istnieniu etui, ile teraz takie z przezroczystym przodem na suwak?.

nawet od 15 złotych coś znajdziesz. Ja swoje na zatrzask dałem może 30 zł z darmową wysyłką :slight_smile:

Dobra dzięki rozejrzę się po mieście.