Ochrona w chmurze


(Kurss1005) #1

Witajcie Co daje ochrona w chmurze?


(Kpc21) #2

Chodzi o programy typu Panda Cloud Antivirus? To samo co i zwykła, tyle że program działa w chmurze, czyli na serwerze gdzieś w Internecie :slight_smile:


(kuba3351) #3

Podstawowa różnica między ochroną w chmurze jest taka, że przy zwykłym antywirusie trzeba regularnie aktualizować bazę sygnatur wirusów (antywirus robi to automatycznie).W przypadku ochrony w chmurze, nie ma potrzeby tego robić.Kolejna różnica polega na tym, że przy zwykłej ochronie, każdy plik jest skanowany u ciebie na komputerze przez silnik skanujący, a w przypadku ochrony w chmurze, pliki z twojego komputera są wysyłane na specjalny serwer, tam są skanowane, a następnie program pobiera z serwera wynik skanowania.Więc antywirus w chmurze bardziej obciąży twoje łącze internetowe, a zwykły bardziej obciąży procesor twojego komputera.Kolejną różnicą jest to, że przy antywirusie w chmurze musisz mieć stale aktywne połączenie z internetem.Jeśli połączenie z internetem zaniknie, to antywirus albo się wyłączy, albo będzie działał z ograniczoną funkcjonalnością.


(alfinho) #4

jest też tak, że takie rzeczy typu Panda Cloud ponieważ korzystają ze stałej łączności z ogromną rzeszą użytkowników szybciej zdobywają informacje o niektórych zagrożeniach - możliwa jest np. dzięki temu ochrona przed niektórymi mutacjami wirusa zanim uda się opracować ogólną szczepionkę


(Kurss1005) #5

Ja mam KIS 2012. i wolny internet. 1MB


(kuba3351) #6

Zawsze można spróbować na maszynie wirtualnej, zanim zainstalujesz na maszynie fizycznej (twoim komputerze).Tylko w przypadku maszyny wirtualnej nie należy patrzeć na szybkość działania komputera, ponieważ maszyna wirtualna nie wykorzystuje pełnych możliwości twojego komputera.Należy patrzeć tylko na obciążenie łącza, na to czy możesz komfortowo przeglądać internet, jednak moim zdaniem jeśli twój Kaspersky chodzi dobrze, to nie ma po co go zmieniać, chyba że odczuwasz zbytnie obciążenie i spowolnienie komputera, wtedy taka zmiana miałaby sens.


(Kurss1005) #7

Nie odczuwam, i dam sobie spokoj. Dzięki wszystkim za wyjaśnienie.


(Przemyslawomir) #8

Najlepszy program pracujący w chmurze to Panda Internet Security 2012. Program jest wzbogacony o tzw. kolektywną inteligencję czyli o platformę zabezpieczającą.