[Oculus Quest 2] Dwa urządzenia jedno konto - wspólna gra

Cześć,

Nurtuje mnie jedno pytanie po wypróbowaniu urządzenia VR Oculus Quest 2.
Urządzenie ma super możliwość - gry bezpośrednio na samych goglach bez dodatkowych kabli, a nawet bez PC. W tym celu należy zakupić gry bezpośrednio na platformie Oculus, która wymaga konta facebook.

Pytanie:
Czy jedno konto może obsłużyć dwa urządzenia? Czy gra zakupiona na jednym koncie może być odpalona na dwóch urządzeniach w tym samym czasie w trybie multi?

Szukałem na porfalu oculus ale do końca nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Wiem, że konto administratora może udostępniać gry innym, czy w takim wypadku może być tak, że:

VR1:
Admin: Konto 1 - udostępnia gry
User: Konto 2

VR2:
Admin: Konto 1

Teza: Na VR1 gra Konto2 na grach udostępnionych przez admina, a na V2 gra Konto1? I w tym samym czasie grają w to samo w co-opie?

Czy jednak takie rzeczy są niemożliwe i w przypadku chęci wspólnej zabawy jednak są potrzebne dwa niezależne konta, dwa niezależne urządzenia i zakup dwóch gier VR na każde z kont osobno?

Mam nadzieję, że dobrze opisałem o co chodzi :slight_smile: niestety problem gdy cała rodzina (3 osób) to gracze :slight_smile:

Np. w World of Warcraft może grać kilka osób na koncie ale trzeba mieć zakupioną odpowiednią liczbę kopi gry i wykupiony abonament na każdą kopie. Przy próbie zalogowania na tą samą kopie z dwóch urządzeń (albo drugiej instancji gry na tym samym urządzeniu) po prostu wywala z gry. Z twoją grą może być podobnie, musisz spróbować. Ale stawiam, że musisz mieć drugą kopie jeżeli wyraźnie nie piszę, że może grać więcej osób. Np. w Netflix masz wyszczególnione, że możesz oglądać na dwóch urządzeniach jednocześnie (zależne od abonamentu).