Oczekiwanie na autoryzacje jabber i kontakt "dobreprogramy"


(Xeon Bloomfield) #1

News'y dochodzą?

Jeżeli tak to nie ma problemu.

W Jabber'rze, aby po dodaniu kontaktu na listę pojawiał się jego status (na przykład: "Dostępny") kontakt musi to zaakceptować i to jest autoryzacja.

Jeżeli news'y dochodzą to zignoruj ten napis.


(MarS) #2

Nieprawidłowa konfiguracja AQQ. Nie dodajesz żadnych "dobrychprogramów" jako kontakt tylko ustawiasz swoje konto do współpracy z DP

48863920.png

98304970.png

41089059.png

66920221.png

20336933.png


(kubut) #3

Jabber to protokół działający (patrząc jako zwykły użytkownik) podobnie jak GG. Oczywiście ma różnice, ale bez wgłębiania się-tak, nim możesz gadać z innymi userami jabbera. Co do podawania swojego jabbera, podajesz pełny adres, tak jak mail-razem z tym po małpie.


(VPN) #4

Niestety to co napisał MarS jest błędne, bo chciałeś otrzymywać powiadomienia na swoje konto na serwerze aqq.eu, a nie dodawać nowe konto na serwerze dobreprogramy.im. Wyjaśnienie sensu autoryzacji: http://aqq-pomoc.info/info/159-co-to-autoryzacja

Nie dostaniesz autoryzacji od bota dobrychprogramów, bo jej nie udziela, jednak nie stanowi to żadnej przeszkody.


(-mikamves-) #5

No ja tez mam taki sam problem. Jak go rozwiązać? Jakieś sugestie?

No chyba że sposób przedstawiony przez Marsa jest nieprawidłowy. Niestety ja tego nie wiem.


(Naatuch) #6

nie ma opcji by otrzymywać na inny adres niż ten w domenie dobreprogramy.im powiadomień o newsach etc


(VPN) #7

-mikamves- sposób podany przez MarSa jest nieprawidłowy w odniesieniu do tego, o co pytał piotr5315 , a nie ogólnie. Żeby nie było wątpliwości, opiszę o co chodzi.

55320326749414913265.png

Pierwsza opcja jest domyślnie zaznaczona w profilu. Nie otrzymujesz wtedy żadnych powiadomień, a Twoje konto Jabber/XMPP na serwerze dobreprogramy.im jest nieaktywne.

Druga opcja aktywuje Twoje konto Jabber/XMPP na serwerze dobreprogramy.im i wtedy ustawiasz je tak, jak podał wyżej MarS , ale zaznaczasz opcję dodania już istniejącego konta w sieci Jabber/XMPP (opcja nr 3). Otrzymujesz na nie powiadomienia z serwisu.

Trzecia opcja nie aktywuje konta Jabber/XMPP na serwerze dobreprogramy.im, ale pozwala na podanie zewnętrznego JIDa, na który otrzymujesz powiadomienie. Nie trzeba wtedy nic robić, bo bot powiadamiający nie jest zwykłym kontaktem i nie zwraca autoryzacji, o którą pytał piotr5315.


(-mikamves-) #8

Tak VPN wszystko to czaję.

Mój problem polega na tym, że właśnie ten druga opcja nie działa u mnie.

Gdy naciskam zakończ w 4 kroku wyskakuje komunikat "Nie udało się połączyć z serwerem". Bardzo mnie interesuje powód tego niepowodzenia. Login i hasło na pewno dobrze wpisuje (a raczej kopiuję bo używam Password Safe'a) więc to nie jest przyczyna. Jeszcze gwoli ścisłości. To ma być ten sam login i hasło jaki używam do zalogowania się w dobrych programach, czy tak?

Czy możesz mi pomóc w jakiś sposób? Z góry dziękuję.


(VPN) #9

Podkreślę jeszcze raz: w poradniku MarSa jest błąd. Nie należy wybierać opcji "Chcę założyć nowe konto Jabber", tylko "Chcę dodać już istniejące konto AQQ, Jabber lub Tlen".


(-mikamves-) #10

Ok zrobiłem tak czyli wybrałem opcję "Chcę dodać już istniejące konto AQQ, Jabber lub Tlen" i teraz nie było już tego komunikatu o niemożności połączenia.

Co innego mnie trapi. Mianowicie status tego konta jest na "Rozłączony" (wyszarzona ikonka) mimo restartów AQQ. Tak ma być czy to kolejny problem?


(VPN) #11

Ale co mają dać restarty? Kliknij na tę ikonę i zmień status konta na Połączony lub jakikolwiek inny niż Rozłączony.


(-mikamves-) #12

Cholera, ale głupi jestem :smiley: . Poprzednie konta domyślnie miały status na połączony, więc nigdy na to nie klikałem tylko najeżdżałem kursorem :smiley:

Wszystko gra, pozostaje czekanie na pierwsze powiadomienia.

Dzięki za szybkie i dobre rady VPN =D>