Oczekiwanie na autoryzacje jabber i kontakt "dobreprogramy"

News’y dochodzą?

Jeżeli tak to nie ma problemu.

W Jabber’rze, aby po dodaniu kontaktu na listę pojawiał się jego status (na przykład: “Dostępny”) kontakt musi to zaakceptować i to jest autoryzacja.

Jeżeli news’y dochodzą to zignoruj ten napis.

Nieprawidłowa konfiguracja AQQ. Nie dodajesz żadnych “dobrychprogramów” jako kontakt tylko ustawiasz swoje konto do współpracy z DP

48863920.png

98304970.png

41089059.png

66920221.png

20336933.png

Jabber to protokół działający (patrząc jako zwykły użytkownik) podobnie jak GG. Oczywiście ma różnice, ale bez wgłębiania się-tak, nim możesz gadać z innymi userami jabbera. Co do podawania swojego jabbera, podajesz pełny adres, tak jak mail-razem z tym po małpie.

Niestety to co napisał MarS jest błędne, bo chciałeś otrzymywać powiadomienia na swoje konto na serwerze aqq.eu, a nie dodawać nowe konto na serwerze dobreprogramy.im. Wyjaśnienie sensu autoryzacji: http://aqq-pomoc.info/info/159-co-to-autoryzacja

Nie dostaniesz autoryzacji od bota dobrychprogramów, bo jej nie udziela, jednak nie stanowi to żadnej przeszkody.

No ja tez mam taki sam problem. Jak go rozwiązać? Jakieś sugestie?

No chyba że sposób przedstawiony przez Marsa jest nieprawidłowy. Niestety ja tego nie wiem.

nie ma opcji by otrzymywać na inny adres niż ten w domenie dobreprogramy.im powiadomień o newsach etc

-mikamves- sposób podany przez MarSa jest nieprawidłowy w odniesieniu do tego, o co pytał piotr5315 , a nie ogólnie. Żeby nie było wątpliwości, opiszę o co chodzi.

55320326749414913265.png

Pierwsza opcja jest domyślnie zaznaczona w profilu. Nie otrzymujesz wtedy żadnych powiadomień, a Twoje konto Jabber/XMPP na serwerze dobreprogramy.im jest nieaktywne.

Druga opcja aktywuje Twoje konto Jabber/XMPP na serwerze dobreprogramy.im i wtedy ustawiasz je tak, jak podał wyżej MarS , ale zaznaczasz opcję dodania już istniejącego konta w sieci Jabber/XMPP (opcja nr 3). Otrzymujesz na nie powiadomienia z serwisu.

Trzecia opcja nie aktywuje konta Jabber/XMPP na serwerze dobreprogramy.im, ale pozwala na podanie zewnętrznego JIDa, na który otrzymujesz powiadomienie. Nie trzeba wtedy nic robić, bo bot powiadamiający nie jest zwykłym kontaktem i nie zwraca autoryzacji, o którą pytał piotr5315.

Tak VPN wszystko to czaję.

Mój problem polega na tym, że właśnie ten druga opcja nie działa u mnie.

Gdy naciskam zakończ w 4 kroku wyskakuje komunikat “Nie udało się połączyć z serwerem”. Bardzo mnie interesuje powód tego niepowodzenia. Login i hasło na pewno dobrze wpisuje (a raczej kopiuję bo używam Password Safe’a) więc to nie jest przyczyna. Jeszcze gwoli ścisłości. To ma być ten sam login i hasło jaki używam do zalogowania się w dobrych programach, czy tak?

Czy możesz mi pomóc w jakiś sposób? Z góry dziękuję.

Podkreślę jeszcze raz: w poradniku MarSa jest błąd. Nie należy wybierać opcji “Chcę założyć nowe konto Jabber”, tylko “Chcę dodać już istniejące konto AQQ, Jabber lub Tlen”.

Ok zrobiłem tak czyli wybrałem opcję “Chcę dodać już istniejące konto AQQ, Jabber lub Tlen” i teraz nie było już tego komunikatu o niemożności połączenia.

Co innego mnie trapi. Mianowicie status tego konta jest na “Rozłączony” (wyszarzona ikonka) mimo restartów AQQ. Tak ma być czy to kolejny problem?

Ale co mają dać restarty? Kliknij na tę ikonę i zmień status konta na Połączony lub jakikolwiek inny niż Rozłączony.

■■■■■■■, ale głupi jestem :smiley: . Poprzednie konta domyślnie miały status na połączony, więc nigdy na to nie klikałem tylko najeżdżałem kursorem :smiley:

Wszystko gra, pozostaje czekanie na pierwsze powiadomienia.

Dzięki za szybkie i dobre rady VPN =D>