Oczyszczacz powietrza 1500 zł

Witam,
noszę się z zamiarem nabycia oczyszczacza powietrza. Oczyszczacza chce używać w mieszkaniu o wymiarach 40m2. Po dokonaniu selekcji wśród polecanych wszędzie oczyszczaczy aktualnie moim numerem jeden wydaje się:

https://www.sferis.pl/oczyszczacz-powietrza-philips-ac3256-10-kolor-bialy-p504069

Co mi się w nim podoba - wydajność, dość przystępna cena filtrów (choć brakuje na stronie producenta informacji o ichniejszej żywotności), bardzo niski poziom hałasu w trybie nocnym. Czy ktoś posiada ten model lub inne z serii i może polecić lub odradzić? Ew. jakie inne propozycje i dlaczego.

W tym budżecie to dość dobry, o ile nie najlepszy wybów. Co do filtrów to siatkowy jest zmywalny, nie wymaga wymian. Filtr nanocząsteczek HEPA producent zaleca wymieniać co 2 lata, choć w przypadku bardzo zanieczyszczonego powietrza proces ten trzeba będzie przyspieszyć. Ostatni filtr węglowy również nie jest zmywalny, jego żywotność to okres ok. 12 msc. Na szczęście urządzenie informuje o konieczności wymiany.
Minus tutaj dałbym za brak nawilżacza powietrza, jednak bardzo się to przydaje w zimie, gdy ogrzewane powietrze jest suche - za suche. A wiem że wiele osób bez higrometru nie zdaje sobie nawet z tego sprawy. Oczywiście można też dokupić sam nawilżacz, koszty nie są wysokie.

XIAOMI 2s - 655zł

Nie ma co przepłacać jak w tej cenie to jeszcze dokupisz zapas filtrów.

Max rok.

Hej :slight_smile:
Ja na Twoim miejscu bym jeszcze wziął pod uwagę Ideala AP 30 - https://loveair.pl/oczyszczacz/ideal-ap-30

Obczaj sobie, filtr HEPA H13, duża zawartość węgla aktywnego, jonizacja powietrza. Filtry powinny wytrzymać w okolicach 2 lat, urządzenie poinformuje o konieczności wymiany.

Dodatkowy plus za wykonanie, a także zaciąganie powietrza z przodu urządzenia. :slight_smile:

Według mnie opcja z Xiaomi 2s z dodatkowym filtrem to bardzo fajna sprawa. Jest jeszcze cichszy niż ten philipsa. Ja pewnie bym się kierował ku tej opcji w myśl po co przepłacać :slight_smile:

A może klasycznie z coś z serii I Purifier PRO? Dosyć wydajny a duży plus to sterowanie z pozycji smartphona które jest dostępne po pobraniu dedykowanej aplikacji Mi Home8. Filtr to koszt ok. 100 zł a wg. opinii wystarcza gdzieś na 180 dni użytkowania wiec pod względem kosztów eksploatacji wypada całkiem przyzwoicie.