Oczyszczacz powietrza

Okej, czyli mechanicznie powietrze przechodzi przez warstwę aktywnego węgla i jest czystsze. A jak z trwałością, te maski rowerowe z węglem mają żywotność rzędu 40-50H bodaj.

Ja widywałem to powietrze, bo przez Śląsk zdarzało mi się przejeżdżać już w latach 70. ubiegłego wieku.

Ja mieszkam od kilku lat w Monachium i zapewniam, że w Bawarii powietrze jest o wiele lepsze niż w Polsce. Nie zdarza się napotkać kopcących kominów i prawie nic nie śmierdzi. Owszem, czasem jedzie obornikiem bo to kraj przemysłowo-rolniczy, no i w pobliżu budów czy fabryk coś tam można czasem poczuć, jednak naprawdę nie ma porównania.

1 polubienie

Dobra…

Dziękuję pięknie wszystkim za odpowiedzi.

Przekonaliście mnie. Zamówione. Jutro odbieram i zobaczymy :slight_smile:

Jaki zamówiłeś?

Xiaomi Purifier 2S.

1 polubienie

Będzie Pan zadowolony.

PS w Mi Home region Chiny trzeba ustawić. Taka mała podpowiedź :wink:

1 polubienie

Dobrze widzę, że aplikacja wymaga utworzenia konta użytkownika?

Dobrze widzisz :slight_smile:

No trudno, będzie bez apki :slight_smile:

Pierwsze wrażenie: czujnik pokazał, że mam bardzo dobre powietrze w mieszkaniu. I wszystko ruszyło praktycznie bezgłośnie.

1 polubienie

Wroclaw też dzisiaj ok bo wieje.

Pudło… wtedy moje urządzenie nie jest widoczne. Po przestawieniu na “Polska” wszystko śmiga od strzału. Ale i tak apka leci z telefonu, nie zmierzam podłączać niczego zbędnego do mojej sieci. A oczyszczacz jest właśnie takim urządzeniem :slight_smile:

Wyfiltruj oczyszczacz na firewallu i zobacz jak leci przez wifi :wink:

A jak niby to coś oczyszcza cały dom skoro stoi w jednym miejscu?

Domu może nie, ale powietrze cyrkuluje o poziomie. Dla mie i tak najważniejsze jest oczyszczenie powietrza w sypialni. No ale sypialnia jest otwarta i w sumie oczyscza to w całym mieszkaniu.

1 polubienie

Obejrzałem. W skrócie: Hoffena nie kupować. Pomijam kiepską wydajność, brak trybu “auto” czy czujników jakości powietrza. Wg mnie największym problemem będzie dostępność filtrów za rok, dwa czy trzy lata. W internetach znalazłem info, że po dodatkowe filtry należy zwrócić się do producenta (czyli MyPhone). Jak będzie w rzeczywistości to się okaże za jakiś czas. Dla mnie Hoffen do jednorazówka.

1 polubienie

A jaka wydajność by cie zadowoliła?
Nie podałeś jaką powierzchnię ma to obsługiwać m2 ani kubatury m3.
Trudno coś doradzić. Ja mam też takie coś i jestem bardzo zadowolony.

No to nawet. Przecież to ustrojstwo stoi w kącie, wiec jak może wyłapywać zanieczyszczenia z innych miejsc pokoju? Coś tu nie gra.

Inaczej - jak w kącie stoi wentylator, to czy tylko w jednym miejscu czuć powiew powietrza?
Od góry jest wentylator, który wydmuchuje przefiltrowane powietrze. Ruch powietrza idzie po całym pokoju a nawet domu. Widać to po kwiatach (poruszają się liście, po żyrandolach (kiwają się). Mam czujnik zanieczyszczenia i tak, oczyszcza powietrze w całym pokoju i po pewnym czasie w całym mieszkaniu. W sypialni na ‘turbo-mode’ potrzebuje z 15 minut.

Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mieć kilka oczyszczaczy :wink: