Oczyszczanie dysku usunął mi plik desktop.ini

Witam,
Nie jest to jakaś pilna sprawa, że zamiast folderu Pobrane mam nazwę Downloads i dlatego piszę po tak długim czasie. Tylko, dlaczego oczyszczanie dysku usunął mi ten plik? Nie przeszkadza mi nazwa downloads.

[.ShellClassInfo]
LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll,-21798
IconResource=%SystemRoot%\system32\imageres.dll,-184

Wklej to notatnik i zapisz jako desktop.ini i zobacz co będzie (odśwież folder)

1 polubienie

WIN+R
CMD.exe
OK
ATTRIB +S +H DOWNLOADS\DESKTOP.ini
ENTER

Zapisałem w downloads i nic. A nie powinno być images a nie imageres.dll?

Nadaj atrybuty plikowi i najlepiej zrestartuj komputer , bo inaczej nic z tego nie będzie !
Dobrze jest napisane !
Czy z ikoną nie będzie problemu to się jeszcze okaże .

Jest już ok, samo się zmieniło, gdy umieściłem w downloads, tylko we właściwościach zaznaczyłem , aby był ukryty. Pytanie, dlaczego oczyszczanie dysku (systemowy) usunął ten plik?

Ten plik ma być systemowy i niewidoczny !

Przecież jest ukryty i jest tylko do odczytu. Nie odpowiedziałeś na pytanie.

Ukryty , a ukryty i niewidoczny to nie to samo .
Oczyszczanie systemowe takich rzeczy nie robi (chyba , że plik ma niewłaściwe atrybuty) !
WIN+R
CLEANMGR.exe /SAGESETRUN
OK
Nawet jak wszystko zaznaczymy !
Pobrane pliki programów = C:\WINDOWS\DOWNLOADED PROGRAM FILES
WIN+R
RUNDLL32.exe SHELL32.DLL,Options_RunDLL 7
OK

Raz piszesz polecenie i ok, znowu polecenie i ok. Już nie wiem co i jak. Nawet to polecenie, które napisałeś, nie działa.

Co by tu z Tobą zrobić ? Zdaje mi się , że masz kłopoty z Kopiuj&Wklej . Pragnę Cię zapewnić , że każda z tych komend działa , a OK to nic innego jak jej zatwierdzenie w celu wywołania .
Proponuję “prostsze” rozwiązanie :

  1. Odznacz w Opcjach folderów : Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (wszystkie pliki DESKTOP.ini we wszystkich folderach staną się widoczne) .
  2. Idź do folderu C:\USERS\PUBLIC\DOWNLOADS i skopiuj z niego plik DESKTOP.ini
  3. Usuń wcześniejszy plik z folderu DOWNLOADS i wklej ten który skopiowałeś , następnie otwórz go w NOTATNIK-u skasuj jego zawartość , skopiuj to co napisał @stens1950 i wklej do otwartego pliku DESKTOP.ini , Zamknij i Zapisz .
    W ten sposób unikniemy całego “cyrku” z nadawaniem atrybutów .
  4. Zaznacz z powrotem ukrywanie chronionych plików systemu operacyjnego (nie zapomnij zatwierdzić !) .
    P.S.
    Komend się nie przepisuje bo to czasochłonne i trzeba wiedzieć , że wielkość liter ma znaczenie (przynajmniej niektórych) !

“Błogosławieni Ci którzy nie widzieli ale uwierzyli .”

Dla niedowiarków :

WIN+R
RUNDLL32.exe SYSDM.cpl,EditEnvironmentVariables
OK
Działa !
Natomiast :
RUNDLL32.exe SYSDM.cpl,EditEnvironmentVariableS
KLAPA !

desktop.ini dla folderu Pobrane.zip (265 bajtów)

Po restarcie wraca nazwa pobrane np. w menu start (Windows 7) oraz na liście folderów eksploratora.

hr

Paczkę też udostępnili dawno temu askvg (jednak nie polecałbym jej już używać pliki zapisane z dziwnym kodowaniem - jakieś UTF-16 czy coś; pliki też nie mają nadanych atrybutów, co potem trzeba zrobić ręcznie). Była też aplikacja, co to robiła automatycznie ale już jej nie aktualizują (też z czasów Visty) i nawet nie potrafię znaleźć.

hr

Jest już ok, samo się zmieniło, gdy umieściłem w downloads, tylko we właściwościach zaznaczyłem , aby był ukryty. Pytanie, dlaczego oczyszczanie dysku (systemowy) usunął ten plik?

Przecież jest ukryty i jest tylko do odczytu. Nie odpowiedziałeś na pytanie.

Co do usunięcia to może tego nie przewidzieli (np. twój plik miał jakąś dodatkową linię to uznało narzędzie, że plik można usunąć).

Albo sprawdzana jest obecność atrybutu systemowy - jak nie ma to aplikacja może przypadkiem usunąć.

Generalnie to nad tym można gdybać czemu a i tak się pewnie nie dowiemy.

Co do ukrycia widoczności plików z atrybutem systemowym, lepiej to zrobić dla własnego bezpieczeństwa np. nie zaznaczysz tego pliku z innymi “pobieranymi” itd.

hr

RuNdLl32.eXe SySdM.cPl,EditEnvironmentVariables - niby napisane jak “pokemon” a działa (nie można ruszyć nazwy funkcji / instrukcji w bibliotece).

Napisałem “przynajmniej niektórych” , a to robi różnicę , bo nie oznacza wszystkich !

1 polubienie

Ja nie mam problemów z kopiowaniem i wklejaniem, po prostu miałem komunikat no patch i coś dalej…
Natomiast w katalogu downloads nie miałem żadnego pliku desktop.ini poza tym, co utworzyłem.
I nie przepisywałem komend:) To polecenie, które opisałeś klapa, to mam tego nie wykonywać?

Nie trzeba go wykonywać, ono otwiera edytor zmiennych systemowych.

To dlaczego napisał pod poleceniem klapa?

Odpowiedź mailowa się nie wysłała, z telefonu jej mi się nie chce kopiować, więc skrócę:

Chodziło o to że błędnie wpisane polecenie się nie wykona lub źle i np. przy okazji uszkodzi coś.

To w takim razie nie będę kopiował tego polecenia z rundll:) I nic nie uszkodzę:)