Oczyszczanie dysku w WinXP

(Przemock) #1

Jak ususąć automatyczne uruchamianie oczyszczania dysku w WinXP?

(JNJN) #2

Nie przypominam sobie aby XP miał taką opcje automatyczną,może masz jakiś program który wykonuje tą operacje przy starcie kompa.

Poczytaj : oczyszczanie dysku w XP

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

(Przemock) #3

Problem polega na tym, że w jak jest mało miejsca na dysku pojawia się w trayu ikonka i informacja, że jest mało miejsca na dysku i żeby ten komunikat zniknął trzeba kliknąć ikonkę i uruchomić oczyszczanie dysku. Jest to trochę irytujące gdy się pokazuje co jakiś czas. Udało mi się to kiedyś usunąć ale po formacie już nie pamiętam jak wyłączyć tą opcję.,

(Robaga 50) #4

Opcje:

1.Jeśl imasz tą opcje dodaną do zaplanowanych zadań to:

panel sterowania-zaplanowane zadania-i usuń oczyszczanie dysku.

2.Jesli chodzi Ci o historie przeglądanych stron internetowych to: panel sterowania-opcje internetowe-zaawansowane-i przywróć domyślne.

Następnie przejdż do ogulnych i wybierz ilość dni trzymania stron w histori-zastosuj.

Jesli nie w tym tkwi problem opisz go szerzej. :smiley:

(Przemock) #5

Chodzi mi o to, żeby Windows XP nie powiadamiał mnie o małej ilości miejsca na dysku, bo mnie to wkurza jak co chwilę mi wyskakuje ten monit i pojawia się ikonka w trayu.

(lazikar) #6

Sciągnij sobie programik AntiSpy tam masz opcje Nigdy nie pokazuj porad w chmurkach. :smiley:

(JNJN) #7

To zmienia obraz rzeczy, ale nie ma róży bez kolcy jak zablokujesz komunikat to z czasem zablokuje się i komp lub będą się dziać różne dziwne rzeczy.

Na partycji systemowej przy XP powinno być około 1 GB wolnego miejsca, tym bardziej jak masz pamięć wirtualną ustawioną na automatyczny.

Polecam program Doctor Tweak XP ,ma szerokie możliwości.

(Harry666) #8

Panel sterowania / dodaj usun ... / dodaj lub usun skladniki systemowe :slight_smile:

LUB wlasciwosci MOJ KOMPUTER ...

(Maniooo666) #9

Witam,

TAK usuniesz TYLKO komunikat o małej ilości miejsca na dysku, natomiast TAK pozbędziesz się wszelkich wyskakujących "baloników" (czyli tak, jak mówi lazikar).