Oczyszczanie dysku ze zbędnych śmieci- porady [WIN 7]

Witam serdecznie.

Od pół roku użytkuję swój nowy zakupiony komputer z systemem Windows 7. Myślę, że przyszedł czas, żeby go troszkę oczyścić. Daję sobie głowę uciąć, że jakieś infekcje na pewno w sobie ma.

Prosiłbym Was o podanie mi krok po kroku czego mogę użyć, od czego mam zacząć, pełne oczyszczanie kolokwialnie mówiąc komputera.

Domyślam się, że dla wielu z Was ten temat wyda się banalny, jednak z góry dziękuję za rzetelne odpowiedzi.

Na pierwszy rzut, scren zawartości “Programy i Funkcje”, czyli stare “Dodaj usuń programy”. Czerwonymi strzałkami zaznaczyłem to co mnie zastanawia, czyli programy, które się powtarzają [nowsze, starsze wersje tego samego programu] i to co w ogóle nie wiem do czego służy. Gwoli formalności chodzi mi o to czy mogę usunąć pozostałe wersje np. Adobe tudzież C++, którą najlepiej pozostawić.

http://images35.fotosik.pl/197/c3124928edd184f8.png

Poza Microsoft Games (jeśli Ci niepotrzebne) niczego z zaznaczonych nie powinieneś usuwać.

Dodane 02.11.2010 (Wt) 23:58

Ponadto:

  • Defraggler - zdefragmentować dyski;

  • uruchomić Zaporę systemową i Defragmentator systemowy;

  • wyłączyć tymczasowo Przywracanie systemu - restart;

  • zeskanować komputer antywirusem istniejącym w komputerze i po zeskanowaniu wyłączyć;

  • CCleaner - oczyścić dyski;

  • Norman Malware Cleaner (pobrać z: http://www.majorgeeks.com/) – zeskanować i oczyścić na ustawieniach domyślnych;

  • Wise Registry - i Wise Disk Cleaner – oczyścić komputer;

  • ponownie włączyć Przywracanie systemu (tylko dysk C);

  • ponownie włączyć antywirusa.

Zaktualizować Adobe Raader 8.1.0 do 9.4 , Opere do 10.63 ,Java 6.22

Dopiszę do listy Poraj’a jeszcze Tune Up Utilities > Czyszczenie rejestru > Czyszczenie systemu ,oraz aktualizacja i pełny skan co znajdzie usuń Malwarebytes Anti-Malware

Zapewne obie wersje Flash payera również nadają się do aktualizacji.

By potem mieć problemy z działaniem systemu…

Odradzam wynalazki Wise. Najlepiej czyszczącym duetem jest Odkurzacz + TuneUp Utilities

Zapewne to wszystko samo powinno się aktualizować.

Ja ograniczam czyszczenie kompa do CCleaner’a. Czasem zrobię jakieś skanowanie antywirusowe i przejrzę folder Appdata.