Oczyszczanie systemu - Autoruns i inne

Log autoruns do przeanalizowania: http://www20.zippyshare.com/v/mPsAyzCq/file.html

Logi FRST: http://www78.zippyshare.com/v/LSfmH3UC/file.html

Uruchom autoruns jako administrator

Zakładka-Services-odznacz:AdvancedSystemCareService9 , nvsvc , SkypeUpdate , TeamViewer , WMPNetworkSvc

Zakładka-Scheduled taks-odznacz:\ASC9_PerformanceMonitor , \ASC9_SkipUac_Asus , odznacz wszystkie wpisy na żółto

Uruchom ponownie komputer, jakby coś nie działało  to zaznacz z powrotem

 

 

Dzięki, tylko Performance Monitor wolałbym zostawić.

 Ja jestem przeciwnikiem wszelakich programów do optymalizacji,wystarczy jak wyłączymy zbędne programy, usługi działające w tle

To ty ostatecznie decydujesz co wyłączać,ja podaje swoje propozycje

Ten moduł akurat pokazuje stan zasobów a nie optymalizuje :slight_smile:

Pozatym program ma inne przydatne funkcje np. PCtransfer itd.

 

@IPSEN mogę poprosić o analizę? http://sendfile.es/pokaz/794115—6yws.html

Uruchom autoruns jako administrator

 Zakładka-Logon-odznacz: DAEMON Tools Lite , f.lux

Zakładka-Services-odznacz: AdobeARMservice , AdvancedSystemCareService9 , ashbackup , NvNetworkService , NvStreamNetworkSvc , NvStreamSvc , nvsvc , osppsvc , SkypeUpdate , TeamViewer , WinDefend , WMPNetworkSvc 

Zakładka-Scheduled taks-odznacz: wszystkie wpisy \Microsoft\Office\Office 15

Zakładka-Internet Explorer-Odznacz wszystko (jeżeli nie korzystasz z IE)

Uruchom ponownie komputer, jakby coś nie działało a czegoś używałeś to zaznacz z powrotem

Oczyszczanie systemu należy zacząć od : 

WIN+R

SERVICES.msc

OK

Windows Search i Usługa modułu wyliczającego urządzenia przenośne

Tryb uruchomienia : Wyłączony

Odzyskiwanie :  Nie podejmuj żadnej akcji  x3

Zatrzymaj usługę

Zastosuj , OK

Przestawienie WINDOWS UPDATE na “Ręczny” :

WIN+R

EXPLORER.exe SHELL:::{36EEF7DB-88AD-4E81-AD49-0E313F0C35F8}

Zmień ustawienia

Ważne aktualizacje : Nigdy nie sprawdzaj , czy są aktualizacje (niezalecane)

OK

WIN+R

SERVICES.msc

WINDOWS UPDATE

Tryb uruchomienia : Ręczny

Odzyskiwanie :  Nie podejmuj żadnej akcji  x3

Zatrzymaj usługę

Zastosuj , OK

Foldery :

C:\WINDOWS\SOFTWAREDISTRIBUTION\ DOWNLOAD

C:\WINDOWS\LOGS\ CBS

można dodać CCLEANER-owi do czyszczenia wybierając dla nich opcję : pliki i podfoldery .

Pozbycie się starych wersji plików**  systemowych :**

WIN+R :

CLEANMGR.exe /SAGESETRUN

Zaznaczyć wszystko . OK

CLEANMGR.exe

  • punkty przywracania systemu OK 

RESTART !

CHKDSK dysku C :

Dysk C - Właściwości - Narzędzia - Sprawdź - Zaznacz x2 - Rozpocznij - Zaplanuj sprawdzenie dysku - OK

RESTART !

DEFRAGMENTACJA :

WIN+R

DFRGUI.exe

OK

Można pokładać nadzieję w “cudownych” programach optymalizujących W7 , że te “odwalą za nas czarną robotę” , ale z mojego doświadczenia wynika , że są to płonne nadzieje .

@KAZDAN63tak się składa, że 90% tych akcji miałem wykonane. A Windows Search się raczej przyda jak ktoś wyszukuje w starcie.

@IPSEN a WinDefend co z nim? Nie mam żadnego antywirusa.

Jak się ma wszystko na jednej partycji i włączone Windows Search (i nie tylko) to wszystko działa jak działa . Nie masz pojęcia o optymalizacji WINDOWS pod kątem jego maksymalnej wydajności . Powodzenia !

Co ty teraz masz za problem gościu. Chyba mogę sobie pozwolić na Windows Search jak chcę wyszukiwać przez start. 

Powiedz co Ty tak notorycznie wyszukujesz w systemie ?

Własne pliki i foldery. Nie notorycznie ale wystarczająco często. Wyłączyłem kiedyś tę usługę i byłem z tego niezadowolony.

Własne pliki i foldery to należy przechowywać na innym dysku lub partycji a nie tam gdzie zainstalowany jest WINDOWS (awaria ?) . To takie ABC WINDOWS-a . Jak aplikacja “upiera się” , że folder (brak możliwości zmiany jego położenia) zapisu jej plików ma być a dysku C , to można ją “oszukać” : MKLINK /D (nie dotyczy XP) .

“Trza być w butach na weselu .”

WINDOWS SEARCH ? Żeby HDD nie miał chwili wytchnienia (SSD wiadomo “dyskwalifikacja”) !

Kompresowanie plików też masz włączone ?

A skąd ty wiesz czy to są dla mnie superważne pliki? I jaki mam układ partycji i co na nich trzymam?

Zgadnij co mnie to obchodzi co Ty masz i gdzie to masz ?

To nie jest normalne jak się notorycznie przeszukuje się partycję C i w tym celu podtrzymuje się działanie usługi WINDOWS SEARCH !

Co chcesz wyszukiwać w win7 systemowym wyszukiwaniem? Malutki program wisejet search znajdzie Ci w sekundę do 6000 wyników. Powiedzmy, że 6000 wyników windowsowa wyszukiwarka znajdzie 100 razy wolniej, a jeśli w wynikach wyszukiwania znajdziesz przykładowy folder i go otworzysz, to przechodząc z powrotem do wyników wyszukiwania musisz odczekać ponowne wyszukiwanie. Są inne szybkie wyszukiwarki, ale trzeba mieć niezwykły upór, żeby korzystać z wyszukiwania systemowego w win7. Oblicz, ile weźmie usługa, odlicz, ile obciąży pamięć systemowe wyszukiwanie, zweryfikuj czas, - to wyjdzie Ci, że lepiej zainstalować lekki mały programik. A nawet na próbę pobrać WJS portable i przypiąć na pasek.

I przy okazji “zajedzie” mu HDD . Niby prosi o poradę a …

W pół sekundy wyszukało mi przykładowy folder. Nie potrzebuję 6000 wyników tylko jeden maksymalnie dwa te trafne. A jak zajadę HDD to sobie kupię SSD w końcu.

Jak Ci jest potrzebny to zaznacz wpisy z windows defenderem,ja podaje swoje propozycje, ostatecznie ty decydujesz 

Pytam znawcy, skoro nie mam aktywnego antywira to raczej zostawię, co myślisz?