Od 17 września 2018 płatności Blikiem w Biedronce

Źródło: www.biedronka.pl

ja to jakiś z przyszłości jestem bo byłem przekonany, że blik działał w biedronce już od ponad roku jak nie dłużej

Dokładnie o tym samym pomyślałem.

Działał…ale “wynalazek” zbliżony funkcjonalnością, o nazwie “iKasa”.

Hej,

No to w końcu cywilizacja zagości w Biedronce! Brawo!

Pozdrawiam,
Dimatheus

Po raz drugi odkąd wprowadzili płatność kartą tylko z lekkim spóźnieniem.

Hej a kasjerzy przeszkoleni czy pytają kolegów / koleżanki jak wykonać transakcje (albo gorzej - są takie dyskonty gdzie nawet papierowe instrukcje nie dotarły)?

U mnie w Rudzie Śląskiej pytają koleżanki jak to ogarnąć :smiley:

To chyba szybciej zapłaciłbym NFC o ile moim 5,5" ‘calowcem’ trafię w terminal.

1 polubienie

Opcja tylko dla telefonów bez NFC. Innych zalet nie posiada.

Znam przynajmniej trzy, ale nie dotyczy to zakupów w Biedronce :wink:

Z bankomatu to pewnie wpłata i wypłata jednak szybsza kartą jak dla mnie - chyba, że trzymasz ją w czymś z czego z minutę wyciągasz.

Przelew na telefon pewnie szybszy niż podawanie numeru konta i zapisywanie w bankowości online na przyszłość. Jak nie chcemy komuś zwrócić w gotówce i bilonach.

Z czeku Blik raczej Polacy nie chętnie korzystają, bo po co dawać komuś swoją kasę na jego zachcianki.

Za to Blikiem bezpieczniejsza. Nie przypominam sobie, kiedy ostatni raz użyłem karty w bankomacie. A do konta w mBanku nawet jej nie mam :slight_smile:

No to super, ale moja wypowiedź dotyczy płatności przy kasie w Biedronce.

Zaleta jest taka, że niektóre smartfony potrafią “generować” płatności NFC przy zablokowanym ekranie. Innymi słowy, NFC nie wyłącza się po wygaszeniu ekranu.

Jakby blik sam się wtedy wygenerował i wpisał to może była by to zaleta.

To nie jest zaleta BLIK tylko wada jakiegoś konkretnego modelu. Ja mam NFC włączone tylko na czas płatności. Nie widzę potrzeby aby to było stale uruchomione.

Ja muszę ręcznie włączać i wyłączać :smile:.

Czytanie ze zrozumieniem również?

W sumie to bym wolał by aplikacja bankowa umiała wyłączyć po transakcji (bo terminala raczej nie wykryje magicznie by włączyć).

Nie używam Google Pay.


Na setkę transakcji jedna nie wyszła (nie z powodu braku środków) i musiałem ją zrobić na pin, i kartę włożyć do czytnika, więc jak się taki drugi by zdarzył (tym razem z zwirtualizowaną kartą(, to bym ręcznie włączył NFC.