Od 2 miesięcy codziennie po 40 razy rozłącza mi się wifi

Boże jak mam to napisac po chinsku zrozumiecie, po arabsku?? w internecie mobilnym sa punkty dostępowe zwane APN. Podstawowyw Orange nazywający się internet pokazuje w routerze przy WAN 10.77.xxx.xxx, a np. po zalogowaniu do Pekao S.A. w logach pokazuje 37.47.xxxx.xxx więc nie umiesz czytac jeden z drugim ze zrozumieniem i tyle, a juz inaczej tego się nie da napisac bo tak jest i tyle. Mamy tu IP prywatne z NAT-em operatora poza nim IP zewnetrzne i drugio NAT na moim routerze LTE i kolejne IP prywatne z mojego routera. Dlatego np. w konsoli XBOX one pokaze NAT2 bo sa dwa NAT-y - operatora i lokalny. Gdy uzyje i wykupie APN zwany vpn w Orange za 5 zl netto tylko dla firm mam IP to samo w WAN w routerze cow logach systemu bankowości internetowej Pekao S.A.

Mnie działa taka konfiguracja bez wypełniania pół APN w jakiś adres IP poza DNS.

O czym ty mówisz?? Bo wogóle nie rozumiem kompletnie chyba nie wies zo czym dyskutujemy i się chciałes popisac.

To więc jest podwójne sito by więcej osób mogło korzystać z internetu:

  • lokalne komputery i inne sprzęty pod 10.XXX.XXX.XXX
  • sprzęty z całego osiedla (małej wsi / miasteczka) korzystającego z danego APN operatora pod 37.XXX.XXX.XXX

Gubię się - co tu ma do rzeczy Twój przypadek (Orange)? Co do IPv4/IPv6 - mimo wszystko jednak użytkownicy szukają do użytku domowego (jak potrzebują swój zewnętrzny adres IP) IPv4.

Dobra krótka piłka :wink: Czy mając od dostawcy internet za NAT-em moge robić wszystko orpócz usług potrzebujących dostepu bezpośrednio do internetu jak stawianie serwera do gier i nie tylko??

A co to ma wspólnego z tym wątkiem? Temat dotyczy rozłączającej się karty wifi / sterowników pod W10.

Co do Twojego pytania:
Możesz robić wszystko - w zakresie, gdy dostwca nie blokuje dostępu na niektóre serwisy (np. może blokować torrenty, czy daną stronę internetową). “Krótka piłka” - Ty inicjujesz połączenie, więc pakiet (dane np. strony WWW, streamingu) wiedzą, jak wrócić. Pamiętaj jednak, że są usługi, które wymagają np. przekierowania portów (np. torrenty, czy jakaś gra online).

Dziekuje za fatyge i już nie zaśmiecam wątku. :slight_smile:

1 polubienie

Panowie udało mi się zaktualizować ruter , Tyle teraz jest problem migają mi diody od zasilania oraz od połączenia internetu lecz nie świeci się dioda zasięgu . Ruter nie chce się zresetowac do 0 oraz nie mogę wgl. odpalić strony na której loguję się jako administrator .

Komunikat ze strony .
Ustawienia zostały zaktualizowane. Strona sieci Web zostanie teraz odświeżona.
Zmieniono adres IP lub numer portu. Połączenie z urządzeniem RT-N12+ zostanie teraz rozłączone.
Aby uzyskać dostęp do ustawień urządzenia RT-N12+, ponownie nawiąż połączenie z siecią i skorzystaj z zaktualizowanego adresu IP i numeru portu.

A jeżeli podłączam kabel bezpośrednio do laptopa po pewnym czasie muszę wyłączyć i włączyć karte sieciową ponieważ wyskakuje mi trójkąt i jest brak połączenia. Diagnozowanie naprawia ten błąd . Najszybciej wyłącza się kiedy użyję skype lub odpalę jakikolwiek filmik na serwisie Youtube .Problem jest w bramie sieciowej ponieważ staje się ona niedostępna .

1 polubienie

nie wiem czy to coś pomoże

1 polubienie