Od 2 miesięcy codziennie po 40 razy rozłącza mi się wifi

(reezak2) #1

Witam serdecznie mam “Palący problem” otóż od 2 miesięcy codziennie po 40razy rozłącza mi się wifi. Muszę za każdym razem kilkać rozłącz połącz aby znów internet był.

Jeżeli ktoś się znam błagam błagam niech ratuje !!!

Logi z rutera :

syslog.txt (116,8 KB)

Jeżeli potrzeba coś jeszcze na stronie rutera widnieje taki komunikat ::

Jeżeli próbuje pobrać aktualizacje wyskakuję błąd że nie może połączyć się z serwerem , a pkt. 2 nie ogarniam w ogóle . Proszę kogoś o pomoc bardzo proszę . Jeśli jest co jeszcze potrzebne proszę pisać i w jaki sposób to dostać . Postaram się wszystko wrzucić .

(Longhorn2009) #2

Firmware pobierz ze strony producenta i wgraj ręcznie, jeśli z automatyczną aktualizacją jest problem. Brak publicznego IP na wejściu WAN nie jest problemem przy typowym użytkowaniu internetu. Co innego gdybyś grał w gry sieciowe, na konsoli czy chciał hostować pliki z komputera. Wtedy musisz zgłosić się do dostawcy internetu i najpewniej wykupić publiczne IP.

(bachus) #3

Za mało danych:

• jaki model routera,
  • czy problem tylko z jednym komputerem (telefony i inne komputery w domu ok?)
  • jaka odległość od routera / poziom sygnału,
  • jaki komputer, system operacyjny,
  • jaka karta bezprzewodowa.

(reezak2) #4

asus rt-n12+ b1
Laptop jest zaledwie 2metry od rutera
acer aspire 5755g windows 10
Problem występuje tylko na laptopie na komórkach nie ma problemu
.
Karta Broadcom 802.11n Network Adapter jeżeli o to chodzi jako karte bezprzewodową

(reezak2) #5

właśnie ciągle wywala mnie z gier.

(bachus) #6

No to zacznij od tego laptopa a nie od “naprawy” routera. Jaka jest wersja sterownika?

(reezak2) #7

6.30.223.256

Co za bzdura! Granie na konsoli przy IP prywatnym od operatora nie ma znaczenia. IP publiczne jest potrzebne tylko przy stawianiu serwera do gry czy FTP, czy np. chcieć mieć dostęp do routera z sieci zewnętrznej.

(bachus) #9

Spróbuj jeszcze w ustawieniach wyłączyć “zezwalaj na usypanie urządzenia”. Poszukaj innych sterowników do Wifi (ta karta jest problemowa w W10). Rzadko polecam takie wynalazki - może jakimś softem do automatycznego wyszukiwania sterowników. Jak nie zadziała - kup jakiegoś dongla (USB), dodatkowo zyszkasz obsługę 5GHz (zwróć uwagę na 5GHz - obsługa ‘n’ nie oznacza, że coś więcej niż 2.4GHz).

(bachus) #10

Jeżeli jest taka możliwość - nie udzielaj proszę rad (szczególnie agresywnie), gdy sam nie masz odpowiedniej wiedzy ( IP publiczne vs. IP prywatne - różnice, zalety i wady )

Co do Twojej wypowiedzi - przy tylko IP prywatnym ma to szczególnie znaczenie, że nie pograsz… nie masz wtedy przecież dostępu do internetu.

To jak na IP prywatnym działają striny internetowe, Skype i inne usługi co mądralo?? Z twoich wypowiedzi wynika, że jak operator świadczy usługe stosując IP prywatne, a nie publiczne nie ma się dostepu do internetu i nie da się grac. To jakim cudem mój chrzesni8ak na IP prywatnym u siebie od T-Mobile gra w LoL-a?? Sam nie masz pojecia, a mnie atakujesz.

(bachus) #12

https://pl.wikipedia.org/wiki/Adres_prywatny - zacznij od tego. Może mylisz z tzw. “adresem zewnętrznym” a nie “prywatnym”?
Co do strony WAN (internetu) - nawet jak router pokazuje zakres z puli prywatnej nie jest to jednoznacze, że nie ma się tzw. “adresu zewnętrznego” (który nie jest współdzielony).
PS nie atakuję, tylko wprowadzam trochę porządku merytorycznego.

Ja tez nie chce w swoich wypowiedziach być agresywny. Każdy ma taki ton wypowiedzi jaki ma i trzeba umieć się troche zneutarlizowac i wszystkiego nie odbierac agresywnie i drażliwie :slight_smile:
Troche mam wrażenie iż czepiasz się słóek, szkoda, że na forach sie tak nie czepiają jakimi literkami pisze się rozmiary danych czy transferó w sieci bo i tak wiadomo o co chopdzi to co za róznica duża cyz mała literka tutaj tez wiadomo, że adres IP prywatny inaczej zwany wewnętrznym, a publiczny inaczej zewnętrznym :slight_smile:

Co do Twojej wypowiedzi - przy tylko IP prywatnym ma to szczególnie znaczenie, że nie pograsz… nie masz wtedy przecież dostępu do internetu

W powyższym Twoim cytacie trochę się pogubiłes, za szybko pisałes i wytprzedziłeś swoje myśli takie mam wrażenie :stuck_out_tongue:

(bachus) #14

To jest terminoliogia i ma szczególnie znaczenie. IP “prywatny” i tzw. “IP zewnętrzny” to zupełnie inne tematy - mylisz pojęcia.

To bardzo prosze mi wytłumaczyć te pojęcia najprościej jak potrafisz bez fachowej informatycznej terminologi :slight_smile:

##Prywatne adresy

Mogą być one wykorzystane tylko w sieciach lokalnych. Adresy te są niewidoczne w Internecie.

[details=podział adresów prywatnych na klasy A,B,C (zwinięte bo uznasz za zbyt fachowe)]10.0.0.0 - 10.255.255.255 - dla sieci prywatnych klasy A (maska: 255.0.0.0)
172.16.0.0 - 172.31.255.255 - dla sieci prywatnych klasy B (maska: 255.255.0.0)
192.168.0.0 - 192.168.255.255 - dla sieci prywatnych klasy C (maska: 255.255.255.0)[/details]

To czemu Orange Polska w LTE w podstawowym APN stosuje adresacje wewnętrzną 10.xxx.xxx.xxx, a zewnętrzną 37.XX.XX.XX?? Skoro te zaczynające się od 10-tki są prywatne i tylkow sieci lokalnej??

(bachus) #18

Jeszcze raz - to, co pokazuje Ci router/urządzenie od strony WAN zależy tylko i wyłącznie od operatora. Może sobie operator nawet skonfigurować, że w teorii widzisz “adres prywatny” (10.x.x.x, czy tam 192.x.x.x), jednak PAT daje Ci adres zewnętrzny tylko i wyłącznie dla Ciebie (dynamiczny, lub statyczny). Jak też wiadomo, z racji kończących się adresów IPv6 operatorzy mocno główkują i w przypadku np. LTE nie dają adresu zewnętrznego na użytek operatora a dzielą go na kilu/kilkudziesięciu użytkowników.
To tak samo jak np. w domu:

• masz jako dostawcę połączenie z zewnętrznym adresem IP (np. 83.x.x.x) - Orange, czy inne UPC
  • w domu jest router z wbudowanym serwerem NAT i dzieli dostęp do internetu na 5 komputerów, 10 telefonów i drukarkę (każdy ma IP z powiedzmy 192.168.1.0 /24).
  • nie oznacza to, że każde z tych urządzeń ma swój własny adres IP zewnętrzny (dzielą jeden IP między siebie) - jak chcesz jednak skorzystać z dobrodziejstw, konfigurujesz odpowiednio NAT (przekierowanie portów), lub konfigurujesz PAT (że jeden z komputerów w sieci loklanej będzie miał na wyłącznąć adres IP zewnętrzny).

Np. IP w routerze to 10.77.xxx.xxx, a IP pokazywane przez jaki kolwiek portal czy bank, który pokazuje IP, które się zalogowało na konto klienta w internecie to 37.47.xxx.xxx

Bo od komputera do routera i odwrotnie to komunikujesz się na tym 10.77.xxx.xxx a on w świat to wysyła po tym 37.47.xxx.xxx i potem idzie pakiet na ten i router po zapisie informacji w pakiecie wysyła do odpowiedniego komputera dalej by ci się wyświetliła strona banku.

PAT, NAT. IPv6 się kończa?? Uspokuj się, wrzuć na luz i spokojnie tłumacz bo robisz to tak nerwowo i agresywnie, ze sam się gubisz w tym bo chcesz nie wiadomo co udowodnic tu komuś.