Od C# mnie boli głowa!

Od trzech dni uczę się języka C#. Ogarniam podstawy i teraz przyszła kolej na pętle. Nie wiem czemu, ale po każdej lekcji boli mnie głowa, a przed chwilą nawet mi się zakręciło w głowie. Czy to normalne podczasz uczenia się? Chyba mi się mózg przegrzewa :wink:

Jak uczyłem sie C++ to mnie głowa nie bolała :wink:

1 polubienie

Prawdopodobnie twoje projekty są zawirusowane. :slight_smile:

widzę że nie tylko ja mam problem z pętlami (python)

Głowa naprawdę musi Cię boleć, jeżeli twierdzisz, że po trzech dniach ogarniasz już podstawy :smiley:

2 polubienia

Zamontuj sobie lepszy radiator bo ten standardowy masz mało wydajny :open_mouth:

Ewentualnie kup okulary do siedzenia przed kompem, mi pomogły.

A ciebie oczy :smiley: Kiedy tak niby napisałem? Napisałem, że od samej nauki mnie boli. Nie napisałem czego się już nauczyłem XD

Ogarniam, oznacza, że potrafisz. Nie napisałeś, że jesteś w trakcie nauki podstaw, tylko, że je ogarniasz. Jeżeli nie to miałeś na myśli, to należało wyrazić się precyzyjnie :wink:

Ogarniam to czasownik niedokonany.

A to zmienia postać rzeczy, bo…?

Bo napisał, że jest w trakcie nauki podstaw i jest na etapie poznawania pętli.

A gdzie napisał, że jest w trakcie nauki podstaw? Zwrot “w trakcie” jest kluczem tego sporu.
Rozłożę Ci to na prostszy przykład

  • Pyta kobieta mężczyzny: Co robisz, czym się zajmujesz? Naprawiam samochody - odpowiedział mężczyzna.

Jak widzisz w powyższym zdaniu (i masz możliwość logicznego wnioskowania) gość nie naprawia 20 samochodów jednocześnie i jest w trakcie, tylko je naprawia (to implikuje, że się na tym zna).

A teraz…

  • Wchodzi kobieta do garażu i pyta mężczyzny: Co robisz, czym się zajmujesz? Jestem w trakcie naprawiania tego samochodu - odpowiedział mężczyzna.

Wiem, seksizm jak diabli…

Zamiast pisać komentarze na kilka akapitów, lepiej doczytaj co to czasownik niedokonany, bo nikt tu nie będzie prowadził z tobą dyskusji na tematy przerabiane w nauczaniu początkowym szkoły podstawowej.

Na pewno nie będziesz tego robił Ty, bo jak widać po Twoich wypowiedziach, nic nie wiesz. Pozwól zatem, że skieruję Cię wprost https://sjp.pl/ogarniać

Jesteś jedyną osobą, która nie zrozumiała tego co chciał przekazać. Może to nie z nami jest coś nie tak?

Fakt, że Ty i pozostali uczestnicy tej dyskusji jesteście na bakier z logicznym myśleniem nie oznacza, że ze mną “jest coś nie tak”. Nie moja wina, że masz problem z logicznym myśleniem i odpowiednim przyswajaniem wiedzy. Szkoły są pełne takich jak “Wy”, więc nikogo nie powinno dziwić to, że w jednym miejscu kilku “takich” się spotkało :wink:

Oczywiście, jedynym rozsądnym wyjściem było odrzucenie nie do końca poprawnej wypowiedzi i kłótnia z autorem na temat tego co chciał przekazać.

LOGIKA.

Spuść nieco z tonu.

Ogarniam ma 2 znaczenia. Może znaczyć, że pojmuję, lub ogarniam w sensie, że robię to.
Przykład:

  • Muszę odrobić matmę. A Ty już odrobiłeś?
  • No właśnie ogarniam, za chwilę skończę.

A że najwyraźniej jesteś czepialski i lubisz podyskotować o niczym no to zrozumiałeś, że po 3 dniach nauki jestem ekspertem od C#.