Od czego zacząć edukacje?

Witam. Planujemy z kolegą założenie serwisu typu dobreprogramy.pl, pobieralnia.pl etc… (ehh wiem, konkurencja :stuck_out_tongue: Ale zanim dojdziemy do tej popularności co wymienione serwisy to zejdzie troche :D) Niestety czeka nas duuużo nauki, bo osobiście znam tylko HTML (chociaż i tak nie wszystko wykute na pamięć) :oops: Od czego mam zacząć się edukować? Wiadomo, że będę musiał nauczyć się JavaScript, CSS aby HTML mieć opanowany na glace, a potem PHP. Z czego PHP najważniejsze… no ale czytam o PHP, że to ma duże powiązanie z C, C+, CGI. I sam nie wiem od czego zacząć aby potem z PHP poszło szybko, łatwo i zrozumiale…

Tak pokolei z pominięciem HTML, bo to podstawa :slight_smile:

Po prostu: co pokolei aby stworzyć profesjonalny serwis z downloadem jak dp :slight_smile:

Mam nadzieje, że wiecie ocb :wink:

WooCasH

A zapoznałeś się wcześniej z tematami w Ogłoszeniach dla tego działu ??

Tematy ważne dla korzystających z tego działu

Jeśli chcesz nauczyć się PHP to zacznij od PHP. Oczywiście PHP jest podobny do C i C++, ale nie ma sensu uczyć się C czy innego języka, żeby potem łatwiej zrozumieć PHP. W gruncie rzeczy PHP jest jednym z prostszych języków do nauki, ma wiele ułatwień w stosunku do C i C++. Jeśli myślicie o dużym serwisie to polecam poza PHP naukę MySQL. Myślę, że te dwie rzeczy to podstawa.