Od czego zacząc programowanie. Czyli poszukuje kursu C++ itp

Witam. Chciałbym się nauczyc sztuki programowania

Proszę was abyście podali linki do ciekawych, prostych kursó od podstaw.

Interesuje mnie c++(według mnie najlepszy)

Podajcie tż linki do potrzebnych programów, kompilatorów itp.

Powiem ze próbowalem juz nauki w PASCALU ale mi sie niespodobał ( za bardzo dosa przypomina) i z niego zrezygnowale. Potem przeszłem na DElphi ( tu już coś zrobiłęm ale z gotowych funkci - sam moze ze 2 wykonałem i to z kursem)

________________________________________

POZDRO 4 ALL NEW Programers

A dokładniej co byś chciał programować ?

Różny program, różne możliwości i ułatwienia

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

asterisk , litości, precież pytanie jest jak najbardziej konkretne. :shock:

baciany : to jedno z ciekawszych pytań, jakie można zadać. Moim zdaniem jedynym właściwym wstępem do programowania jest zrozumienie podstaw architektury komputerów. Jasne, można zacząć pisać na bardzo wysokim poziomie abstrakcji i nigdy nie spotkać się z przepełnieniem arytmetycznym, ale chyba nie o to chodzi, żeby klepać kod jak małpa, tylko żeby rozumieć co się robi.

Problem w tym, że książek tłumaczących wszystko od podstaw, jak krowie na rowie, nie pisze się już. W mrocznych czasach, kiedy assembler był alternatywą, każda książka do asm zaczynała się od wykładu na temat systemu binarnego, hexów, budowy pamięci, trybu rzeczywistego i chronionego procesora. Osobiście nie wyobrażam sobie kodowania bez wiedzy “jak działa kodowanie w U2”, ale niestety nastały czasy, kiedy znaczna część piszących kod nawet nie wie co to jest U2. :cry:

Z drugiej strony konieczna jest znajomość algorytmów i gotowych rozwiązań na najczęstsze problemy. To drugi koniec wiedzy, który trzeba “łyknąć”, żeby pisać dobry kod. Tutaj na szczęście książek jest sporo, wystarczy wybrać jedną, mocną pozycję i ją zgłębić.

Najlepszym rozwiązaniem jest więc chyba kupienie dobrej książki do C albo C++ i lektura wszystkiego, co wpadnie w ręce, na temat architektury komputerów w ogóle. W międzyczasie czytaj o algorytmach (najlepsze książki to takie, które mówią o algorytmach w oddzieleniu od języka programowania). I tak dzięki ciężkiej pracy za kilka lat będziesz mógł powiedzieć, że rozumiesz to, co robisz. :wink:

Kilka LAt. To mnie martwi. No ale cuż.

JAk to sie mów - nie wiem ale cos kołotego - Trening czyni mistrza.

Powiem tam mam już kurs C++ (piszą ze od zera/podstaw)

I mam Kurs Programowania W Windows ( tu są jakieś przykłady już ale trzeba znac c++ do tego)

A jaka jest najlepsza książka o C++?? Bo kursy na kompie sie głupio przerabia.

Złączono Posta : 23.04.2007 (Pon) 20:32

Znalazłem taki Kurs “Od Zera Do Gier Kodera” i piszą ze jest to Potężny kurs opisujacy wszystko. Znacie go Z kąd go pobiore (bo znalazłem opis i do pobrania ale w 50 plikach )

http://it.hk.pl/

Zacząłem nauke c++ od książki “Od zera Do Gier Kodera” i jest dala mnie ciekawa.

Już umiem (z pomocą ksiązki ale umiem - nie ma przykłądau takiego tylko podobne) napisac prosty Kaukulator (w trybie konsolowym).

Macie tu Kod jak go zrobiłem.

// Input – Pierwotny kaukulator co liczy do 3 :)

#include 

#include 

#include 

void main()

{

int n1;

std::cout << "Liczba 1: ";

std::cin >> n1;


int n2;

std::cout << "Liczba 2: ";

std::cin >> n2;


int n3;

std::cout << "Liczba 3: ";

std::cin >> n3;


int nWynik = n1 + n2 + n3;

std::cout << "Wyni działania " << n1 << "+ " << n2 << "+ " << n3 << " " << "to: " << nWynik;

getch();

}

Naprawdę polecam tę książke ( eboka).

Poszukuje jeszcze (eboków oczywiście)

Książki o Algorytmach i (jak napisał Ryan) “architektury komputerów” (chociaż nie wiem po co i co to i do czego mi to, ale i tak CHce to)

___________________________________________________________

Nie zdziwcie się jak za kilka lat Zobaczycie grę z moim podpisem (Baciany) i z nazwą Neet For Speet Forever albo Grant Thewt Ałto Poland, lub jak zobaczycie program o nazwie Mikrosoft Windofs XXL albo Ołfice XXL