Od czego zależy cena domeny?

(Keduciv) #1

Zarejetrowałem kilka domen w nazwie, teraz je opłacam po 100 zł netto każdą. Myślałem, że to są normalne ceny za odnowienia domen, w końcu rejestruje w znanej firmie więc powinna ona mieć najlepsze ceny. Poszperałem trochę w google i widzę, że takich firm sprzedających domeny jest więcej (dotychczas myślałem, że góra 3) i co więcej mają one niższe ceny (jor.pl, 2be.pl). Skąd takie różnice, czy ktoś się orientuje w tym temacie? Czy bezpiecznie jest rejestrować w domenytanio, vbiz.pl, czy 2be.pl? Czy ktoś miał z nimi jakieś doświadczenia?

(Maciej Szankin) #2

Tak samo możesz spytać, dlaczego jogurt w jednym sklepie jest po 90gr, a obok za 1 ziko :slight_smile:

(Aniołeczek) #3

Takie firmy są znane i mówię Ci, że u nich jest bezpiecznie rejestrować. Nie ma co jednak szukać tanich, by były najtańsze. Jest dużo takich firm i u nich naprawdę jest równie bezpiecznie, dane są potrzebne tylko do przeprowadzenia transakcji, nic więcej... dobre firmy nie będą ich miały po nic więcej, zostawią jedynie je do wglądu.

(Drewniakos) #4

a Ty kupileś sama domene czy z serverem w pakiecie ??

(Fingerboarding) #5

drewniak31 , domena nie jest na stałe przypisana do hostingu , i nie jest lepsza czy gorsza kiedy jest oferowana z danym pakietem. Domena i hosting to 2 oddzielne sprawy i nie musisz kupować na jednej stronie wszystkiego. Np. zamawiasz sobie domenę .pl w az za 5zł i hosting w netarteri za 29zł.

(Xwars) #6

Tutaj znajdziesz ranking form pod względem domen zarejestrowanych przez nie http://top100.pl/

Różnice w cenach w niektórych przypadkach wynikają z kruczków zawartych w umowie - najczęściej się okazuje, że za przedłużenie musiałbyś zapłacić dużo drożej :stuck_out_tongue: W skrajnych przypadkach cena za domenę .pl - 1 zł (chyba w jakiejś promocji nazwy czy home). Co prawda nie zmuszają do wykupywania domeny na następny rok, ale jak człowiek rozkręcił jakiś serwis to raczej nie chce zmieniać adresu.

(kubuleniekk) #7

No wiesz to zależy czy kupisz domene np. zal.pl.com.ru.co.uk.de.fr a np. zal.pl

(Pavobe Reg) #8

Jeżeli chodzi ogólnie o rynek domen, to cena zależy od długości, łatwości zapamiętania i oryginalności :wink:.

(Maareekk) #9

Cena nowej domeny .pl zależy od: aktualnej promocji w NASK dla rejestratorów, a odnowienie zależy od tego ile rejestrator weźmie prowizji. I tak odnawiając domenę w home czy nazwa zapłacisz 100 zł, a odnawiając taką samą domenę w ovh czy 2be.pl zapłacisz poniżej 70 zł. A usługa sama w sobie niczym się nie różni.

(Adamjestfajny) #10

Ok to kto ma najtaniej te odnowienia? Około 70 zł to jest dolna granica, czy znajdzie się coś jeszcze lepszego :))

(K Kryszecki) #11

(system) #12

Rejestracja Przedłużenie Transfer

domena .pl 14.00 zł 69.00 zł brak opłat

domena .com.pl 10.00 zł 55.00 zł brak opłat

domena regionalna 5.00 zł 22.00 zł brak opłat

domena .com 22.00 zł 22.00 zł 22.00 zł

domena .info 10.00 zł 22.00 zł 22.00 zł

domena .eu 25.00 zł 25.00 zł 25.00 zł