Od czego zależy ile kolumn gra?

Od czego zależy z ilu kolumn w kinie domowym wydobywa się dźwięk? Bo jak mam normalnie ustawienia kina domowego to gra tylko jedna górna po prawej i subwoofer, a reszta cisza. Jak przełączę się na tryb matrix to gra środkowa pod telewizorem, górna prawa, dolna lewa. Mowa o tym moim kinie domowym LG HT554PH, HT554TH albo HT554TM. Co w normalnym języku oznacza Dolby Digital i Surround?

wszystko zależy od karty dzwiekowej i programu/jego ustawień.

ślepy czy niewidomy,napisał Autor kilka razy w poście,że problem w kinie domowym,a nie na pc

prawidłowo podłączone wszystkie kable? może coś zamieszałeś przy podłączaniu

zapisz sobie plik z

i odpal na kinie domowym

Zależy co odtwarzasz. Filmy ściągane z neta nie mają 5.1

Kino podłączone do PS3 i Dekodera HD Cyfry + Jak odpalę jakąś grę na PS3, to na wyświetlaczu kina domowego pojawia się napis dolby digital i wtedy słychać głównie z głośnika prawego górnego, ale też głosy z lewego dolnego, a reszta nic. Przy Cyfrze podobnie, że dźwięk jest tylko z głośnika prawego górnego, a reszta cisza. I nie ma tego napisu Dolby Digial na wyświetlaczu kina domowego. Tutaj macie mój poprzedni wątek i jest w nim napisane jak mam podłączone kino do PS3 i Cyfry + inne-sposoby-podlaczenia-kina-domowego-niz-przez-hdmi-t446709.html

zależy, niektóre wrzuty mają FullHD, dźwięk 5.1 itd, nawet DVD z neta w większości mają 5.1 :wink:

jeśli nie użyłeś światłowodu ani 6 kabli cinch no to nie ma prawa żeby wszystko grało, poza tym sprawdź ustawienia w konsoli czy jest tam włączony 5.1 jak i dekodera