Od czego zależy szybkość dystrybucji z KDE?

Dlaczego Arch ponoć ma najszybsze KDE od pozostałych dystrybucji a OpenSUSE najcięższe? Od czego to zależy? Czy devy od Archa dodali jakieś poprawki do kernela czy KDE zostało jakoś lepiej skompilowane?

Czy ten efekt da się uzyskać na innych distrach?

Chodzi o to, że w Archu wybierasz to, co chcesz mieć.

W openSuSE wybierasz to, czego nie chcesz mieć.

Dlatego te systemy różnią się responsywnością.

KDE 4 na OpenSUSE jest tak samo ciężkie jak na Fedora. O reszcie mi nic nie wiadomo ale pewnie też jest ociezala krową.

U mnie Fedora 15 z KDE jest bardzo żwawa. Pobiera 210 RAM po uruchomieniu.

Śmiem twierdzić że żadną. KDE jest straszną kobyłą, LXDE jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Najlepiej to zbudować samemu środowisko graficzne > Fluxbox, albo Openbox.

Fluxbox - 73.9MB.

tak dużo ?

na debku 28mb

xkicek taka różnica może wynikać z różnic z sprzętu, na przykład arch na moim lapku w trybie ramfs (bez podmontowanej partycji root) zajmuje ~70MB ram-u, także już technicznie rzecz biorąc nie mam możliwość osiągnięcia obciążenia ram-u poniżej 100MB, nie ważne co bym zrobił.

Rzadko się odzywam w takich tematach, zdecydowanie wolę bloga :wink: Jednak czytając niektóre posty nie mogę się powstrzymać. KDE w open suse i pclinuxos jest bardzo żwawe i zajmuje około 200 mb ramu. Dla porównania sama opera zajmuje u mnie 150, także jest dobrze. Jeśli chodzi o arch, to do niedawna była wydawana specjalna modularna wersja (tak ja deweowie paczkowali) zwana kde mod. Teraz ci sami goście założyli własną dystrybucje zwaną chakra, także obecnie kde w archu jest takie samo jak wszędzie. Najcięższa dystrybucją z kde jest obecnie kubuntu i to fakt niezaprzeczalny. Fedora promuje gnome shell, kde jest tylko dodatkiem. Dlatego sugeruję pobrać pclinuxos lub open suse, zainstalować i samemu się przekonać. Jeśli jednak z jakiś powodów kde zajmuje dużo ramu wywal akonadi z systemu i wyłącz nepomuka.

To o 40% mniej niż mój GNOME po starcie:-)

screenshot-26082011-205126.php

Open SUSE, x64, XFCE 4.80. Autor ma rację - pod SUSE’m KDE jest ociężałe, przynajmniej na starszych maszynach.

@SebiX99 xfce/lxde, icewm, oenbox/fluxbox, przy po danej przez ciebie konfiguracji niema sensu walki z kde/gnome a na pewno nie z ubu-dubu.

Dodane 29.08.2011 (Pn) 23:04

@cianteria arch jest po prostu szybki z powodu swej budowy i zasady “kiss” na ktorej jego budowa bazuje.