Od ilu lat można samodzielnie podróżować pociągiem?

Tak jak w tytule, od ilu lat można samemu, bez opiekuna jeździć pociągiem?

Nie ma takowych przepisów. To opiekun prawny o tym decyduje i podejmuje odpowiedzialność za małoletniego. Czasem 10-latek, jest bardziej odpowiedzialny od nagrzanego pełnoletniego kibola :P.

Z tym 10-latkeim to racja :stuck_out_tongue: Czyli z twojej wypowiedzi wnioskuję, że 14 latka samego w pociąg wpuszczą?

Spokojnie :slight_smile:

Wiesz dużo zależy od tego co będziesz robił. Jeżeli będziesz siedział spokojnie pociągiem to nawet mając 10 lat nikt cię z tego pociągu nie wywali. Ale jeżli masz 15 i będziesz denerwował innych, to zapewniam Cię, że powód, że jedziesz bez opiekuna będzie jednym z tych dla których wysadzą cię na najbliższej stacji i oddadzą w ręce policji.

Zauważ, że to jeszcze zależy od wyglądu - czasem 13 latek wygląda na 16 latka, a nie raz jest odwrotnie.

Bzdura, po pierwsze wiele osób nie mających nawet 15 lat dojeżdża codziennie do szkoły środkami komunikacji publicznej, a uciążliwe zachowanie w stosunku do współpasażerów może być zawsze powodem do natychmiastowej “przerwy” w podróży, bez względu na wiek :stuck_out_tongue:

Ja tam nie mam zamiaru robić żadnej rozróby :stuck_out_tongue: Tylko że mam zamiar się przejechać trochę dalej niż do szkoły :wink: Dzięki za odpowiedzi :slight_smile: