Od ilu lat można sprzedawać na allegro

Co pisalem na allegro gadanie to mi pisali ,że od 13lat do 18 lat za zgodą opiekuna prawnego lub Rodzica
Czy to jest prawda?

Wydaje mi się, że jeżeli regulamin allegro nie stanowi inaczej to możesz, ale roczny uzyskany dochód nieletniego nie może przekroczyć 3089 zł jeśli nic się nie zmieniło w przepisach ostatnio.

https://allegro.pl/regulamin/pl#artykul-2-warunki-uczestnictwa-w-allegro

Zamiast kombinować z prowadzeniem serwisu komputerowego czy sprzedaży na Allegro, na początek poznaj możliwości Wujka Google - są przeogromne.

Przeczytaj regulamin allegro. Od 18 lat, poniżej to opiekunowie prawni odpowiadają za twoje “wybryki” na allegro.

Poczytaj przepisy.

Do 13 roku życia jestes ubezwłasnowolniony.
Tzn. de facto nie mozesz zawierać żadnych umów.
Po 13 roku życia masz częściową zdolność prawną, tzn. możesz zawierać umowy, ale tylko te o charakterze codziennym o niewielkiej wartości.

Czyli tak, mogą wymagać zgody rodzica, choćby dlatego byś nie wyprzedał mebli z domu na skórki do CSGO. :wink:

jesli cos mam 15 lat

Ja bym podsumował tak, można sprzedawać od:

  • 20 lat, 5 miesięcy i 12 dni - 1999 rok (jak nie było na początku blokad przed osobami bez firmy);

a młodzież od:

  • 10 lat, 10 miesięcy i 9 dni - 2009 rok:

16 lipca 2009 serwis Allegro zezwolił na rejestrację użytkownikom, którzy skończyli 13 lat, ale nie skończyli 18. Przy nicku osoby niepełnoletniej występuje znaczek z napisem „Junior”.

Czyli młodzież musiała czekać 10 lat i pewnie stała się dorosła/pełnoletnia i niemowlaki dostały bajer jako opóźniony prezent.

Za wyjątkiem np. zrobienia zakupu w sklepie (a to też pewna forma umowy sprzedaży, dokładniej to tzw. umowa adhezyjna)