Od ilu lat przysługuje zniżka na OC samochodu

Posiadam prawo jazdy od maja 2006 roku bezszkodowa jazda.Po jakim czasie przysługuje mi zniżka?Słyszałem,że od 24 lat.Samochód mam zarejestrowany na siebie.Proszę o poradę:)

przecież już masz i to całkiem spore… oczywiście zakładając, że od tego 2006r. masz ten samochód zarejestrowany na siebie,

A chodzi mi że jest taki przepis że chyba do 24 lat jest nadwyżka ze względu na wiek mam rację?

A to zależy od ubezpieczyciela już jakie ma zasady.

Zniżka przysługuje Tobie za staż oraz bezwypadkową jazdę - brak jakielkolwiek szkody. Aczkolwiek od tego można się też ubezpieczyć ( tzw. ubezpieczenie od utraty zniżek).

Ale jak masz mniej niż 28 lat OC będzie trochę droższe, bo (statystycznie) tacy kierowcy powodują więcej wypadków.

Najlepiej samemu się zorientować co i jak, gdyż oferty ubezpieczycieli się różnią i przepisy oraz wytyczne firm zmieniają się dość często.

Będąc współwłaścicielem auta za rok bezszkodowej jazdy dostaje się 10% zniżki i tak do 6lat gdy zniżki osiągną 60%

Możliwe że będąc właścielem ten proces trwa 2 razy dłużej, ale nie jestem pewien.

Tylko trzeba pamiętać przy współwłaścicielach że jeśli jeden spowoduje szkodę to wszyscy właściciele tracą część zniżek. Na dodatek jeśli jeden współwłaściciel ma na siebie kilka aut zarejestrowanych to traci zniżki na wszystkie pojazdy.

Zniżki zdobywa się po pierwszym roku kiedy auto jest zarejestrowane na danego właściciela. Jednak T.U. stosują zazwyczaj zwyżkę za ubezpieczenie ze względu na wiek. Jak wysoką i do którego roku życia to już zależy od towarzystwa.